«Подорож тривалістю в життя починається з першого кроку» – Лао-цзи
«Перший крок до морського товариства – Окружний Морський Табір» – капітан ОМТ
Плекання традицій українського моря, проведення водних і морських мандрівок, вишколів, таборів – ось чим займаються Морські пластуни! Серед усього різноманіття морських пластових акцій легко загубитися: КМТ, КММТ, Черемош, ОМТ, Мазурська регата, Морська Академія та багато інших. Що ж обрати першим кроком юнацтву, яке хоче поринути у романтику синьо-білих смугастих хустин? Звісно ж – ОМТ – Окружний Морський Табір!
Перший ОМТ «Останній Герой» відбувся у липні 2002 р. на водосховищі поблизу с. Грушів на Яворівщині. Капітаном тобі був ст.пл. Олег Осадця, ЧМ. «Останній Герой – 2» відбувся у липні 2005 р. також під проводом друга Олега.
Через зосередження уваги на інших таборах, брак інструкторів та інші побутові проблеми, ОМТ не відбувався більш ніж 10 років. Допоки пізньої осені 2015 року кілька друзів з кола ЧМЧХ та інших морських пластунів вирішили відродити гарну традицію табору. Таким чином показати юнацтву, так би мовити, підготовчу стежку до морських таборів крайового значення.
Відтоді окружний морський табір відбувався двічі: у липні 2016 (капітан ст.пл. Василь Бліхарський) та у 2017 році (капітан ст.пл. Мар’яна Кінах, ЧХ) – поблизу села Заріччя, Жидачівського району, Львівської обл. Абсолютним нововведенням та особливістю відновленого Окружного Морського Табору стала його локація, а саме те, що місце оточене річкою та озером з протилежних боків. Таким чином учасники табору мали змогу спочатку повправлятися на стоячій воді озера урочища Острів, а згодом кинути собі виклик уже на течії річки Стрий.
Під час цих таборів учасники опановували майстерність володівання різними плавзасобами, серед яких каное, байдарки, каяки, катамарани. Окрім цього, ОМТ став першим табором, на якому провід проводив повноцінну гутірку і ходіння на САПі (SUP – Standup paddleboarding або гребля на дощі стоячи). Цей новий вид активності на воді впевнено завойовує популярність серед молоді. Традиційно, на обох таборах інструктори проводили заняття з Рятівництва й Плавання (на ОМТ 2016 29 з 30 учасників вміли плавати, а 30-ий навчився ;). Не забулий й про «класичні» пластові гутірки. Пройшли курс Самозарадності, Табірництва, Піонірки та Куховарення. З останніх трьох «дисциплін» учасники табору ще й змагалися, окрім того конкурували між собою і у ПМД. У 2016 році кульмінацією табору стала міні-мандрівка по р. Стрий, а у 2017 – краєзнавча пішохідно–водна мандрівка. Із села Верин учасники вирушили до гроту Прийма (загалом пройшли 6 км пішо), а потім розпочати водну частину мандрівки по Дністру, на якій подолали близько 17 кілометрів і мали змогу пройти невеликий поріг поблизу села Березино.
Варто зазначити, що ОМТ 2016 краще було б називати міжокружним табором, адже на нього завітало юнацтво ледь не з усієї України. Львів, Черкаси, Стрий, Красне, Луцьк, Новий Розділ, Харків, Київ та Тернопіль – ось звідки електричками, поїздами та автобусами з’їжджалися учасники.
То що спонукає юнацтво їхати звідусіль на Окружний Морський Табір? Морські традиції! Вони синтезом давніх мореплавських традицій українських козаків та загальносвітового флотського досвіду. Морські традиції чарують і роблять табори Морського пластування особливими. Вже з першого дня вони органічно вплетені у легенду, практичні заняття та й загалом у традиційну пластову програму табору рівня першої проби. Саме на ОМТ юнацтво (починаючи від ступеня прихильника) має змогу дізнатися чому «капітан», а не «комендант», чому «вахта», а не «чергові», зрештою чому «залога», а не «гурток». Морськими традиціями ОМТ пронизаний цілодобово: під час нічної стійки, відкриття і закриття дня, навіть під час їжі.
Перевагою, або ж краще сказати – відмінною рисою ОМТ від інших морських таборів є власне відкритість для більшої аудиторії. Якщо ти пластун-прихильник, пройшов свій перший курінний табір, тоді тобі до нас. Як у 2000х, так і тепер Окружний морський табір запалює у юнацтва бажання відвідати крайові морські табори та й узагалі пристати до морського товариства. Кажуть, перше кохання пам’ятається на все життя… ОМТ може легко стати першою морською любов’ю, яка відкриє тобі світ ЧМ і ЧХ, нових вмінь, екзотичних плавзасобів і романтичних вечірніх ватр на фоні жовтогарячої смужки від останніх променів сонця над водою… Відвідавши ОМТ, ти закохаєшся в українські море, ріки та озера.
Пройшовши ОМТ, ти зрозумієш, що морське – то не лише у смужках на хустині чи у вигуках «Агой!», а найперше – у серці.
СКОБ! Доброго вітру!
Капітан ОМТ 2016, ст. пл Василь Бліхарський
Схожi новини
Запрошуємо на літній пластовий табір!
Детальніше
Молодіжна організація “Пласт – Національна Скаутська Організація України” за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізувала проєкт «Наметові табори для молоді «Загартовані духом,збагачені досвідом»»..
Детальніше
Молодіжна організація “Пласт – Національна Скаутська Організація України” за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізовує проєкт «Наметові табори для молоді «Загартовані духом, збагачені досвідом»».
Детальніше
Молодіжна організація “Пласт – Національна Скаутська Організація України” за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізовує проєкт «Наметові табори для молоді «Загартовані духом,збагачені досвідом»».
Детальніше
Ланцюг єдності пташат
Детальніше