Торонто, Гаага, Тель-Авів, Дубаї, Париж, полярна станція “Академік Вернадський” – неповний перелік місць, де пластуни взяли участь у президентських виборах поза межами України. Уже в цю неділю більшість із них знову піде на дільниці, щоб скористатися своїм правом голосу вже в другому турі виборів президента. Цьому в багатьох випадках передували клопоти з документами, а інколи й години добирання.
Ми поспілкувалися з кількома пластунами, які голосували не в Україні, щоб ще раз нагадати всім читачам про важливість волевиявлення на виборах. Якщо комусь із вас раптом ліньки піти на дільницю у своєму районі – погляньте на Віктора-Миколу, який проголосував за 17 тисяч кілометрів від своєї домівки.
Роман Тимоцко
Віктор-Микола Гаврилюк. Станція “Академік Вернадський”, Антарктида
Приємно що навіть за краєм світу ми змогли не бути байдужими та проявити свою громадянську позицію. Кабінку зробили зі столу, поставленого вертикально 🙂 А всі формальності були виконані. Ну, можливо, в одного-двох паспорт не перевіряли. Але так то всі показували, попри те що їх і так знають.
Прим.ред.: Явка склала 100% – 34 особи проголосували на антарктичній станції. Ця дільниця стала найоперативнішою з-поміж усіх дільниць світу – ЦВК отримала результати задовго до завершення роботи дільниці. 1 бюлетень зіпсовано (це робота не Віктора-Миколи).
Софія Юсипович. Торонто, Канада
Ішла голосувати з температурою, у двох светрах і шалику. Голосування у Торонто проходило в Українському консульстві. Процес пройшов надзвичайно швидко та привітно! Волонтери у вишиванках, усі вітаються, посміхаюся і чемно проводять з кімнати в кімнату. Пані дивувалися що «от Софійка народилася в Канаді, а все одно іде голосувати.» А як інакше?
Чесно, все як у Львові… принаймні з того що пам’ятаю. Бюлетень точно такий, як і в Україні, перевіряють паспорти пані з яскравим манікюром, все по-бренду. Різниця тільки в тому, що ідеш до консульства, а не за пропискою до дільниці.
Чому голосую? Аж з Канади? Бо треба. Тільки тому, що проживаю за межами України не означає, що моє буття стало менш українським. Все одно спостерігаю за політикою, новинами та розвитком подій як у Канаді, так і в Україні. Обидві країни, які часто між собою співпрацюють, надають мені право голосу – не можна цим нехтувати.
Килина Курочка, Іван Болєщук, Олена Бондар. Париж, Франція
Килина: Для мене усвідомлення того, що я громадянка своєї країни, нікуди не зникає, а в рази підсилюється, коли я закордоном. Додається також відповідальність як неофіційного представника України – більшість людей, яких я зустрічаю, вперше перетинаються з українкою. Питання про участь у президентських виборах взагалі не стояло – я прекрасно усвідомлюю, що як і кожен інший українець чи українка, я відповідальна за свій дім і його майбутнє.
Для того, щоб проголосувати закордоном, потрібно потратити трохи часу, але насправді цей час – здебільшого на добирання до консульства. Отримати право на голосування насправді доволі легко – стати на тимчасовий консульський облік або ж заповнити заяву заздалегідь. Я обрала перший варіант і вся процедура в консульстві зайняла максимум 10 хвилин. Це варто зробити, щоб потім не битися головою в стіну від докорів сумління, якщо щось піде не так.
Роксоляна Сидорська. Гаага, Нідерланди
Коли я дізналась, що півроку навчатимусь в Нідерландах, вибори стали одним з питань, які мене мучили – процес здавався логістично складним та незрозумілим. Консульство України – в Гаазі, а я наразі живу в Гронінгені, що на півночі – дорога займає десь 3 години поїздом. Перший виклик для мене та друзів по обміну – стати на консульський облік та подати документи туди в робочий день, адже пари ніхто не відміняв 😉
Єдиний вихідний у нас, як і в консульства, виявився четвер, але ми набрались сміливості і попросили нас прийняти! На таке прохання отримали схвальну відповідь. «Це ваше конституційне право і ми повинні забезпечити вам його використання» сказали нам по телефону. Ці слова стали вирішальними для нас – їдемо точно, адже ми маємо голос і мусимо його використати.
Для мене бути пластункою означає бути свідомою громадянкою. Жодні труднощі не можуть стати відмовкою щоб не прийти на вибори. Тричі прокататись в Гаагу – не проблема, а «маю багато справ» – не причина. Щоб мати чесну владу, треба бути чесними з собою.
Володимир Мисак. Тель-Авів, Ізраїль
Голосував разом з іншими учасниками навчального туру від LvBS (Львівська бізнес-школа), дуже дружелюбно все було організовано, без черг. Раді були побачити земляків так далеко від України.
Схожi новини
Молодіжна організація “Пласт – Національна Скаутська Організація України” за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізувала проєкт «Наметові табори для молоді «Загартовані духом,збагачені досвідом»»..
Детальніше
Молодіжна організація “Пласт – Національна Скаутська Організація України” за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізовує проєкт «Наметові табори для молоді «Загартовані духом,збагачені досвідом»».
Детальніше
Запрошуємо на літній пластовий табір!
Детальніше
Молодіжна організація “Пласт – Національна Скаутська Організація України” за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізовує проєкт «Наметові табори для молоді «Загартовані духом, збагачені досвідом»».
Детальніше
Ланцюг єдності пташат
Детальніше