У Боярці відкриють меморіальний барельєф на честь Івана Чмоли - Пласт
EN

У суботу, 30 листопада 2019 року о 13:00 на стіні вокзалу станції Боярка в околицях Києва урочисто відкриють та освятять меморіальний барельєф на честь українських воїнів, які героїчно обороняли станцію Боярка та фастівську залізницю від наступу російсько-більшовицьких окупантів 12 – 15 лютого 1919 року. Командував українськими воїнами у тому бою – засновник українського скаутського руху – Пласту, полковник Корпусу Січових стрільців Армії УНР Іван Чмола.

У відкритті барельєфу візьмуть участь пластуни з різних куточків України, учасники сучасної російсько-української війни, місцеві мешканці Боярки та військовий оркестр. У відкритті візьмуть участь військово-історичні реконструктори, які будуть одягнені та озброєні – так само, як і вояки Корпусу Січових стрільців Армії УНР, які обороняли станцію Боярка сто років тому. Також на відкриття меморіального барельєфу спеціально зі США прибуде – рідний онук засновника Пласту і командира оборони станції Боярка полковника Івана Чмоли – Богдан.

Барельєф на честь українських героїв створено за кошт пожертв, які пластуни збирали протягом трьох місяців. Створив барельєф відомий український скульптор Олександр Михайлицький.

Історична довідка:

4 лютого 1919 року Армія УНР не втримала столиці і до Києва увірвалися російсько-більшовицькі окупанти. Українське військо розпочало відступ у бік Фастова. Уряд України – Директорія відступили до Вінниці, яка стала тимчасовою столицею.

З 12 лютого українські підрозділи займали оборону на станціях фастівської залізниці і намагалися стримати наступ більшовиків. 14 і 15 лютого підрозділи Армії УНР утримували оборону безпосередньо на станції Боярка.

Російсько-більшовицькі окупанти завдали кілька потужних ударів по оборонцях Боярки. У цих боях за станцію Боярка втрати Армії УНР вбитими, раненими, покаліченими і дезертирами склала – 500 старшин і козаків. Втрати більшовицьких окупантів ще більші. Пізно ввечері, 15 лютого, на Стрітення підрозділи Армії УНР, виконавши бойове завдання почали відступ на станцію Васильків, де ще протягом двох днів – 16 і 17 лютого хоробро протистояли більшовицьким окупантам.

Акредитація і довідки за телефоном: +38 066 755 39 26 (Андрій Ковальов)

Поділитися

Схожi новини