Перепрошуємо, в більшості міст ви можете стикнутись з чергою дітей до Пласту. Адже дітей, охочих приєднатись, більше, ніж виховників, які проводять заняття. Після 24 лютого багато з них долучилися до лав ЗСУ або стали волонтерами.
Ви можете допомогти своїй дитині долучитись до Пласту, ставши виховником для неї та кількох інших діток. Також, ви можете підтримати Пласт фінансово, чим дуже допоможете нам у пошуку та навчанні нових виховників.
Вихованці Пласту
Відгуки батьків
про Пласт
FAQ
Основу пластової програми складають щотижневі заняття – сходини. На них діти грають, співають, слухають, дискутують, майструють, обговорюють прочитане чи переглянуте, вивчають нове згідно програми для їх віку. Крім сходин, гурток дітей ходить у мандрівки, бере участь у змаганнях, акціях, вчиться на вишколах за спеціалізаціями. Підсумком року роботи завжди є двотижневий літній табір.
Членство в Пласті передбачає щомісячні внески – “вкладку” (і це слово саме за себе говорить – кожен вкладається по можливості). Вкладка покриває вартість канцелярії та іншого обладнання для занять, заходів пластової програми на рівні міста чи куреня, часткове навчання виховників. Майже всі дорослі у Пласті, за винятком кількох десятків адміністраторів, працюють на волонтерських засадах та не отримують за це жодних коштів.
Розмір внеску визначає кожен осередок окремо, спираючись на свої потреби (зазвичай, не більше 100 грн/міс). Для малозабезпечених можлива пільгова вкладка.
На перший погляд Пласт може здатись виховною організацією, хоча це не так. Пласт – створює середовище та умови для самовиховання дітей. Пластова програма має форму багаторівневої гри, для розвитку в якій необхідно виконувати завдання. Коли та у якій формі це робити – визначає сама дитина.
Слідкують за процесом та направляють дітей дорослі волонтери – виховники. Вони – старші друзі, що завжди підтримають та поділяться своїм життєвим досвідом.