Продовжуємо боротьбу для єдиної мети – місяць п’ятий - Пласт
EN

П’ять місяців ми працюємо в режимі штабів та всіма силами продовжуємо виховну роботу. Кожен пластун докладає зусилля, щоб захистити наших друзів у війську, допомогти постраждалим українцям та дітям.

Розповідаємо про результати діяльності Пласту за липень – п’ятий місяць повномасштабної війни.

1. Захищаємо пластунів у війську

Завдяки внескам благодійників нам вдалось доправити допомогу 460 військовим в різні куточки України.

Ми дякуємо кожному, хто продовжує робити внески, які конвертуються в бронежилет, який рятує життя військового чи тепловізор, який допомагає захисникам вночі. Ви робите велику роботу!

Хлопці та дівчата з передової дуже хочуть передати вдячність Вам за турботу, яку ви щоденно проявляєте. А вдячність найкраще в нашому випадку передадуть фото та усміхнені лиця військових із новим спорядженням та медикаментами!

Захисники стоять на фоні прапору України та дякують благодійникам за біноклі, тактичні рукавички, підсумки, шоломи, бліски та балаклави.

Хлопці радіють партії сухпайків, які отримали в липні завдяки Вашим внескам – на здоров’я!

Усміхнене обличчя війсьвого сигналізує, що він вже отримав плитоноски та бронепластини, шолом, бінокль, кросівки па підсумки. Дякуємо!

Шолом та тактичні окуляри вже у пластуна військового, вони збережуть його очі та голову від осколків.

Більше фото вдячності знайдете на сайті в щотижневих звітах. Дякуємо Вам за те, що вже п’ятий місяць після повномасштабного вторгнення робите все можливе для перемоги!

Ви також можете зробити внесок, який буде спрямований на купівлю трьох приладів нічного бачення для захисників.


Робота штабів

Цього місяця для підтримки ЗСУ активно попрацювали пластові штаби. Вони виконують індивідуальні замовлення, щоб пошвидше передати необхідне спорядження та ліки у руки військовиків, а також разом плетуть маскувальні сітки.

Дніпро

Пластуни із Дніпра доправили десятки ящиків з ліками, закупили три медичні ноші та сформували сотні індивідуальних аптечок для екстреної допомоги в перші секунди після поранення. Загалом за липень допомогли 1200 військовикам ліками, одягом та їжею.

Надвірна

У напрямку військової медицини активно попрацювали також надвірнянські пластуни. Від одного з військовиків, яким надіслали допомогу, волонтери отримали у відповідь подяку і історію про те, як їх аптечка врятувала ногу побратимові.

Старокостянтинів

Старокостянтинівські пластуни розповіли на своїй сторінці, що разом із індивідуальними замовленнями (планшети, бронежилети, наплічники тощо) кладуть військовим до посилки смаколики та дитячі малюнки.

“Вони (військовики – ред.) то все отримують і цінують (кажуть, що розвішують у себе біля спального місця)”.

Одеса

Пластуни з Одеси, не дивлячись на те, що у штабі працює лише три людини, за липень забезпечили кровоспинні бандажі та турнікети для 109 воїнів, надіслали термофляги 60 військовикам та сформували шість медичних рюкзаків для двох взводів морських піхотинців.

Дякуємо БФ “Мальтійська служба допомоги” за підтримку!

фото: джерело

2. Надаємо гуманітарну допомогу

Крім допомоги військовикам, наші пластуни у штабах не перестають гуманітарно підтримувати громади, які постраждали від війни.

У липні Пласт отримав 3120 продуктових наборів від Канадсько-Української Фундації. Бокси розподілили між штабами, звідки їх передавали вимушеним переселенцям та українцям, які живуть під постійними обстрілами. Уже 1481 людина отримала продуктовий набір.

Також штаби збирали власні запити на гуманітарну допомогу від громад зі всієї України. Розкажемо про роботу деяких з них.

Львів

Цього місяця пластуни зі Львова активно допомагали лікарням із постачанням ліків та необхідної техніки. Також збирали допомогу постраждалим сім’ям. Усього за один тиждень надіслали пакунки з їжею, ліками та гігієною 1739 родинам з Півдня, Сходу та з Півночі України.

фото: джерело

Крім цього, разом із Канадсько-українською фундацією львівські пластуни продовжують формувати “бокси життя” – продуктові набори для українців з Харкова, який щодня потерпає від ракетних обстрілів з боку росії.

Дякуємо пластунам і партнерам за допомогу маломобільним людям!

Кути

Волонтери з Кутів за підтримки Чеського посольства та Національного штабу Пласту залучили близько 100 000 грн і закупили майже 2 000 кг продуктів. Пластуни роздали харчові набори 150 родинам ТПО житлового сектору Кутської та Косівської територіальних громад. 

Станиця Надвірна

Пластуни з надвірнянського штабу цього місяця відправили гуманітарну допомогу в Дніпропетровську область для українців, які виїхали з Маріуполя. Це вже 18-та посилка в цьому напрямку. Цього разу надіслали у Дніпро 9 ящиків із засобами гігієни та дитячим харчуванням та 3 ящики у Павлоград.

Дякуємо нашим волонтерам та партнерам за підтримку!


3. Створюємо середовище для розвитку дітей навіть під час війни

Попри те, що до війни звикнути неможливо, ми поступово адаптуємося і стаємо більш ефективними. Зокрема, Пласт стрімко розвиває виховну роботу з дітьми, адже вони – майбутнє покоління, яке розбудовуватиме Пласт та Україну після перемоги.

Заняття

За липень ще більше виховників відновили регулярні заняття. Радіємо, що наші методичні матеріали “Операція: Адаптація” вже в дії і допомагають як виховникам, так і дітям.

“Дякуємо за сходини (плани занять – ред.). Це те, що нам зараз так потрібно – допомога та підтримка”, – зазначила виховниця Євгенія Дорошенко.

До пластових занять долучаються діти, які були змушені виїжджати в інші області через війну. Наприклад, до гуртка “Лісові феї” із Луцька приєдналася Софійка з Харкова. У Пласт її покликала подруга. Тепер дівчинка є частиною Великої Гри і разом з гуртком їздить на вишколи, мандрівки і табори.

фото: джерело

Цікавою також є історія виховника Олексія. Багато юнаків з його гуртка виїхали за кордон, тому Олексій об’єднав свій гурток з іншим на час війни. Тепер замість “Гарячих псів” та “Чорно-білих окунів” – “Гарячі окуні”. Виховники по черзі проводять заняття, спільно організовують заходи, щоб юнаки, які залишилися в Україні, могли і далі розвиватися, навчатися і проходити пластову програму.


Табори

За липень відбулося 50 пластових таборів для майже 1400 дітей. Частину з них організували в Україні, решту – у Польщі, Чехії, Словаччині, Італії та Австрії.

Цього літа наші табори мають особливу місію – стати місцем спокою і щастя для дітей у такий нелегкий час. Радіємо, що виховна робота триває і готуємо на серпень ще більше заходів.

Академія допитливого Вовчика

Нещодавно завершився всеукраїнський новацький табір “Академія допитливого Вовчика” (АДВ). Цей табір проводиться ще з 2016 року. Організатори – 49 курінь УСП “Зелені Гуски” та Екологічна служба Пласту.

АДВ має два основні завдання – прищепити дітям любов до науки та розвивати в них екологічну свідомість. Тому, крім стандартної таборової програми, тут новаки мають можливість побути в ролі молодих науковців і проводити експерименти в основних 4 напрямках: біологія, хімія, фізика та астрономія.

Ми запитали в допитливих Вовчиків, чого вони навчилися на цьому таборі, і отримали такі відповіді:

“Я дізналася, що можна зробити веселку з води, дзеркала і папірця, а ще – можна зробити вулкан”.

“Найбільше мені сподобалося, коли ми робили мішки-антистреси з запахом лаванди”.

“На таборі я навчився швидше прибирати і вдягати однострій”.

“Тепер я вмію шифрувати свої листи так, щоб тільки я мої друзі розуміли, що там написано”.

Новацька виховниця Юля, яка привезла свій рій (гурток) вперше на табір, розповіла нам історію:

“Новак з мого рою захотів спробувати, як це – бути повністю зеленим. Тому, коли ми проводили експерименти з харчовим барвником, він спершу тицяв пальцем в нього, потім долонькою, а пізніше – все його лице і волосся були зеленими. Але головне, що йому було весело. Та й батькам його теж сподобалося”.

Через такі ситуації Пласт розвіює в дітей страх перед наукою, відчуття того, що це щось складне і нудне. Натомість показує, що наука може бути легкою і веселою.

Табір частково фінансує МФ “Відродження” як захід, який поширює екологічну свідомість серед дітей. Адже за легендою табору, діти мали врятувати планету, яка потерпала від екологічної катастрофи. Тому допитливих Вовченят навчали, як поводитися з відходами, як жити за принципами свідомого споживання і менше шкодити довкіллю. Увесь табір дітки сортували сміття, а після закінчення – посортовані відходи відправили на переробку або безпечне спалювання.

Загалом цього року на АДВ було 60 учасників. Більше ніж половина з них – діти з окупованих територій або з тих, на яких велися активні бойові дії, зокрема з Бучі та Ірпеня. Тому організатори окрему увагу приділяли тому, щоб відволікти їх від пережитого жаху, занурити в атмосферу спокою та безпеки.

“Через війну організовувати табір цього року було трішки страшніше. Ти мусиш брати на себе відповідальність за психоемоційний стан дітей. Але команда злагоджена, виховники розуміють, заради чого працюють. Це наші діти, вони нам потрібні, тому наше завдання – зробити для них максимально класний табір”, – поділилася з нами комендантка табору ст.пл. Дремлюженко Ксенія.


Дякуємо усім пластунам за плідну роботу та кожному, хто нас підтримує.

Не здамося і не зламаємося. Разом до перемоги!

СКОБ!

Поділитися

Схожi новини