Пласт у країнах світу - Пласт
EN

Австралія

Осередки: Брісбен, Мельбурн, Сідней, Аделаїда, Канберрі, Джілонґ.

Історія. Пласт почав поширюватися тут 1948 року. У липні 1941 відбувся перший Крайовий Пластовий З’їзд. У 1960-70-х пластунів в Австралії була вже майже тисяча.

Сьогодні. Пластуни проводять мандрівки та табори і активно набирають нових виховників. А після 24 лютого вони почали волонтерити та надсилати допомогу Україні, також багато з них долучилися до Всесвітнього пластового марафону.

Про новини Пласту в Австралії читайте за хештегом #Австралія

Контакти:

https://www.plast.org.au

https://www.facebook.com/groups/plastaustralia/

Австрія

Осередок — Відень. 

Історія.Протягом історії багато представників української інтелігенції мігрували до Австрії. У цій країні заснували одні з перших пластових гуртків та куренів у Європі. Офіційно осередок Пласту у Відні створили 2015 року.

Рішенням ХХ Зборів КУПО від 03 листопада 2019 р. Австрію прийнято дійсним членом КУПО — Конференції українських пластових організацій.

Сьогодні. У Відні пластуни активно проводять заходи, кіновечори, вишколи, табори. Також зараз шукають нових виховників, щоб діти і молодь могли розвиватися. 2022 року у цілях безпеки тут відбувся крайовий табір “Побурлакуємо світами”.

Щоб допомогти пластунам на передовій, Австрія приєдналася до Всесвітнього пластового марафону.

Про новини Пласту в Австрії читайте за хештегом #Австрія

Контакти:

http://www.plast.or.at/

https://www.facebook.com/plastaustria/ 

[email protected] 

Аргентина

Осередки: Буенос-Айрес

Історія. Після Другої світової війни в Аргентині була значна кількість українських емігрантів. Тож вже 1949 року в Буенос-Айресі виник перший осередок Пласту. У червні того ж року тут створили першу пластову групу з 47 пластунів. До 1962 року Пласт тут був приєднаний до Унії Католицьких Скаутів Аргентини, а тоді став незалежною організацією. 

1950 року тут заснували пластову оселю для таборування, а 1964-го придбали другу — “Ненаситець” у Пунта-Індіо. А через рік здобули власну домівку.

Сьогодні. Пластуни в Аргентині проводять заняття, організовують табори і працюють для розвитку нового покоління.

Про новини Пласту в Аргентині читайте за хештегом #Аргентина 

Контакти:

[email protected] 

https://www.facebook.com/PlastArgentina/

Велика Британія

Осередки: Манчестер, Лондон, Лідс, Сток-он-Трент.

Історія. Ще 1929-го недовгий час у Манчестері проіснував пластовий гурток. Проте поширюватися Пласт у Великій Британії почав у 1947–48 роках. Тоді сюди почали приїжджати українські Європейські добровільні робітники, серед яких були і пластуни. Організацією Пласту займалися уповноважені представники Головної Пластової Старшини Тадей Атаманюк, а пісня нього Кекилія Паліїв.

Перші з’їзди членів Пласту зі всієї країни відбулися 1948 року в Лондоні і Манчестері, а перший провід Пласту обрали на зустрічі в Брадфорді у червні 1949 року.

Сьогодні. Після повномасштабного наступу росії на Україну 24 лютого 2022 року пластуни у Великій Британії організовували багатотисячні мітинги на підтримку України, активно допомагали українцям, що були змушені покидати домівку і країну через обстріли, передавали тонни гуманітарної допомоги, у тому числі тактичної медицини для наших пластунів-захисників. Крім того, долучилися до Всесвітнього пластового марафону.

Про новини Пласту у Великій Британії читайте за хештегом #Велика Британія

Контакти:

http://www.plast.org.uk/eng/default.aspx

https://www.facebook.com/plast.org.uk/ 

[email protected]

Канада

Осередки: Торонто, Монреаль, Едмонтон, Калґарі, Вінніпеґ, Сейнт Кетеринс, Квебек.

Історія. Розвиток Пласту в Канаді 1948 року спричинила хвиля української еміграції після Другої світової війни. Перша офіційна пластова група виникла у Вінніпеґу.

Багато років пластуни в Канаді підтримують проведення таборів і розвиток Пласту на сході та півдні України.

Сьогодні. Пластуни організовують регулярні сходини, проводять вишколи, табори в різних частинах Канади. Чотири осередки мають власні домівки, два також придбали оселі для таборування. Сходини відбуваються українською мовою, також членство в Пласті вимагає навчання в українських суботніх школах або на курсах українознавства.

Після 24 лютого канадські пластуни розпочали збір коштів для допомоги Україні та долучилися до Всесвітнього пластового марафону для підтримки пластунів у війську.

Про новини Пласту у Канаді читайте за хештегом #Канада

Контакти:

https://www.plast.ca/ 

https://www.facebook.com/PlastCanada

http://www.plastwinnipeg.ca/

[email protected]

Німеччина

Осередки: Мюнхен, Берлін, Гамбург, Райн-Майн-Гессен, Дюссельдорф, Регенсбург, Франкур-на-Майні.

Історія. Від 1953 року у Німеччині, неподалік від Кеніґсдорфа, почали проводити літні пластові табори. Через 5 років в країні відбувся V Крайовий З’їзд СУПу (Союзу українських пластунів), а 1962-го  — Шості загальні збори СУПу. На той момент у Німеччині було 273 пластуни.

Сьогодні. Пластуни продовжують українські традиції, проводять вечорниці, колядують. Після 24 лютого почали активно відправляти гуманітарну допомогу в Україну і приймати в себе біженців.

Про новини Пласту у Німеччині читайте за хештегом #Німеччина

Контакти:

https://plastde.org/ 

https://www.facebook.com/plastdeutschland/ 

[email protected]

Польща

Осередки: Гданськ, Варшава, Люблін, Краків, Вроцлав.

Історія. Пласт у Польщі має довгу історію. Перші гуртки почали виникати тут у 1911–12 роках, коли тільки формувався Пласт. Відновилася діяльність організації у 1989 році. Сьогодні у Польщі понад 200 пластунів.

Сьогодні. Після повномасштабного вторгнення до Польщі емігрувала дуже велика кількість українців. Разом з партнерами пластуни тут відкрили пункти збору гуманітарної допомоги в 14 осередках.

Також пластуни в Польщі почали активно займатися з дітьми, щоб вони змогли адаптуватися до нових реалій і пережити шок. На базах польських скаутів допомогли організувати табори для близько 1000 дітей. А в Любліні створили Українську домівку — безпечний простір для дітей та батьків з України.

Для допомоги захисникам пластуни також долучилися до Всесвітнього пластового марафону.

Про новини Пласту в Польщі читайте за хештегом #Польща

Контакти:

https://plast.org.pl/ 

https://www.facebook.com/plastpolshcha/ 

[email protected]

Сполучені Штати Америки

Осередки: Ліндергуст (штат Нью-Йорк), Чикаго, Філядельфія, Сієтл, Ню Йорк, Нюарк, Пассейк, Вашингтон, Олбані, Бостон

Історія. Пласт почав поширюватися в США у 1920–30 роках. Офіційно організацію заснували тут 1949 року.

Сьогодні. Пластуни в США мають три постійні пластові оселі: “Вовча Тропа” в Іст-Четемі, Нью-Йорк; “Новий Сокіл” у Баффало, Нью-Йорк; “Писаний Камінь” у Клівленді, штат Огайо.

Після 24 лютого пластуни в США підтримали українських дітей — і понад 500 пластунів змогли потаборувати тут. Також долучилися до Всесвітнього пластового марафону, щоб допомогти захисникам.

Про новини Пласту в США читайте за за хештегом #США

Контакти:

https://plastusa.org/ 

https://www.facebook.com/PlastUSA/ 

[email protected]

Україна

Осередки: https://www.plast.org.ua/location/ 

Історія. Пластовий рух виник в Україні 1911 року, а 2 квітня 1912 року відбулася перша присяга, тому цей день вважається офіційним початком Пласту. Засновники — Олександр Тисовський, Петро Франко та Іван Чмола.

Під час Першої світової багато пластунів стали в ряди УСС. Після занепаду Української Держави Пласт почав відновлювати діяльність, гуртувати навколо себе українську молодь. До розбудови долучився також митрополит Шептицький. Але 1928 року діяльність Пласту заборонили на Волині, 1930 — в Галичині.

До початку Другої світової і під час війни пластуни були змушені діяти нелегально через утиски польської та німецької влади. Багато були змушені виїхати з України в різні країни світу, де вони починали формувати нові осередки.

З 1990 року, коли змінилася політична ситуація і почали діяти організації, що сприяють національному відродженню, пластовий рух відновився в Україні.

Сьогодні. Пласт є найбільшою скаутською і молодіжною організацією в Україні. Пласт визнаний Законом організацією, яка здійснила великий вплив на розвиток країни, і має підтримку держави та суспільства.

Після 24 лютого Пласт змінив свою діяльність і зосередився на трьох напрямках: підтримка пластунів у війську, гуманітарна допомога постраждалим українцям і робота з дітьми та молоддю. Дізнайся, як ти можеш допомогти у цьому тут: https://www.plast.org.ua/potribna-pidtrymka-plastuniv-vijskovykiv/ 

За новинами Пласту в Україні слідкуйте у блозі.

Контакти:

http://www.plast.org.ua/

https://www.facebook.com/PlastUA/ 

[email protected]

Бельгія

Осередки: Антверпен, Брюссель.

Історія. 1947 року до Лювену переїхала група пластунів-студентів, які почали розгортати тут пластову діяльність. Зокрема, до розвитку руху в Бельгії долучилися представники куренів “Бурлаки” та “Гірські Орли”. Почали відбуватися регулярні сходини, мандрівки, у поселеннях української діаспори набирали юнацтво.

Згодом у Лювені пластова діяльність майже припинилася, але після здобуття незалежності українці, які емігрували в Бельгію, відродили в країні діяльність організації.

Сьогодні. Цього року пластуни в Бельгії провели Свято Весни, а влітку тут відбулися крайові табори для новацтва “Козацькому роду нема переводу” та юнацтва “Джури козака Франка”.

У Бельгії Пласт розгорнув 5 пунктів допомоги Україні після 24 лютого. Також пластуни беруть участь у мітингах на демонстраціях, підтримують наших товаришів-захисників спорядженням: спальниками, тепловізорами тощо. Для дітей, які були змушені виїхати з України через воєнні дії, відкрили набір до Пласту. Зараз активно шукають нових волонтерів, щоб ще більше дітей могли долучитися до Пласту.

За новинами Пласту в Бельгії слідкуйте за хештегом #Бельгія

Контакти:

https://www.facebook.com/plastbelgium/

Грузія

Осередок — Тбілісі.

Історія. Пластовий осередок у Тбілісі почав діяти у травні 2022 року. Тут заснували перший мішаний новацький рій “Хоробрі Їжачки”. Уже станом на 19 вересня 2022-го до пластування тут зголосилося 70 дітей.

Сьогодні. Цього року Пласт у Грузії відсвяткував ВПР і провів перший новацький табір рою “Хоробрі Їжачки”. Після 24 лютого пластуни всіляко підтримують Україну: організовують благодійні ярмарки, на сходинах малюють хлопцям та дівчатам на передовій малюнки з подякою і підтримкою. Також підтримали пластунів у війську через участь у Всесвітньому пластовому марафоні.

За новинами Пласту в Грузії слідкуйте за хештегом #Грузія

Контакти:

https://www.facebook.com/plastgeorgia/ 

Данія

Осередок — Копенгаген.

Сьогодні. Пластуни проводять щотижневі заняття, часто на свіжому повітрі. Улітку організували табір “Захисники рідного вогнища”. Також презентували Пласт в Есб’єргу, а в Брондерслеві почали сходини з новим гуртком, де, можливо, розвинеться новий осередок.

Крім того, пластуни долучаються до гуманітарної підтримки України і навіть на сходинах разом з новацтвом та юнацтвом сортують одяг.

За новинами Пласту в Данії слідкуйте за хештегом #Данія

Контакти:

https://www.facebook.com/plastdanmark/

[email protected] 

Ісландія

За новинами Пласту в Ісландії слідкуйте за хештегом #Ісландія

Контакти:

https://www.facebook.com/plasticeland/

Іспанія

Осередки: Барселона, Валенсія, Мадрид.

Історія. Офіційно Пласт тут з’явився 2019 року. Розвивав рух в Іспанії львівський пластун Павло Сенатор.

Сьогодні. Зараз пластуни працюють над розширенням організації в інших містах. Перший пластовий гурток “Першопроходці” вже створили у Сан Себастьян/Доностія, також почали роботу в Аліканте, презентували Пласт у Памплоні.

Після 24 лютого пластовий штаб у Валенсії перетворився на потужний волонтерський штаб, який регулярно відправляє допомогу в Україну. Зокрема, активно підтримують пластунів-захисників, долучилися до Всесвітнього пластового марафону для допомоги військовим. Також в Іспанію були змушені переїхати багато українських сімей з дітьми, тож пластуни залучають їх тут до своїх заходів.

За новинами Пласту в Іспанії слідкуйте за хештегом #Іспанія

Контакти:

https://www.facebook.com/PlastValencia/

Італія

Осередки: Рим.

Сьогодні. Цього року завдяки пластунам в Італії, зокрема Юрію Лещинському, тут, на скаутських базах, відбулися три новацькі табори: “Мандрівні черевики”, “Думками навиворіт” і “Навколо світу”. Діти мали змогу відпочити від сирен і розвиватися у спокійному середовищі.

За новинами Пласту в Італії слідкуйте за хештегом #Італія

Контакти:

https://www.facebook.com/plastitalia/

Китай

Осередок — Шанхай.

Історія. Пласт зародився у Шанхаї в 1934–36 роках, згодом у 1938 — у Харбіні. 2016-го Оксана Лесняк та Зоя Ґедзь вирішили створити пластовий гурток, який зібрав 10 дітей. 2020 року долучилося ще 13 нових пластунів.

До пандемії 2019 року в осередку регулярно проводилися сходини, також пластуни приїжджали на табори в Україну. На час загострення епідеміологічної ситуації діяльність частково призупинилася. 2021-го сходини відновили. Пластуни вчилися в’язати вузли, розкладати намети, дивилися фільми, проводили теренові ігри, організовували вечорниці.

Сьогодні. Зараз, під час війни в Україні, пластуни надсилають кошти на підтримку наших товаришів і товаришок, що відстоюють свободу України на передовій, також відновили заняття, зокрема, з дітьми, які емігрували з сім’ями через війну.

За новинами Пласту в Китаї слідкуйте за хештегом #Китай

Контакти:

[email protected] 

Кіпр

Осередок Нікосія, Лімасол. 

Історія. Пласт поширився на Кіпрі 2018 року. До заснування осередку долучилася пластунка Лілія Лапєєва.

Сьогодні. Пластуни на Кіпрі активно проводять заняття, зустрічі, мандрівки. Також підтримують українські традиції і разом з дітьми та дорослими організовують вечорниці, малюють писанки, роблять ляльки-мотанки, вивчають символіку вишиванки. Завдяки підтримки мецената пласт-приятеля Максима Лавриновича пластуни на Кіпрі отримали власну пластову домівку, в якій тепер проводять сходини, а також готують українську бібліотеку.

Цього літа організували перший пластовий табір “АватарUA” для 22 юнаків та 14 новаків.

Після 24 лютого осередок Пласту на Кіпрі долучився до координації мітингів на підтримку України, почали організовувати різні заходи (майстерки, співи) для дітей-біженців, щоб створити для них рідне середовище підтримки. Також долучилися до Всесвітнього пластового марафону, щоб допомогти пластунам-захисникам активними навушниками та аптечками.

За новинами Пласту в Кіпрі слідкуйте за хештегом #Кіпр

Контакти:

https://www.facebook.com/cyprusplast 

[email protected] 

Латвія

Осередок Рига.

Історія. Пласт почав з’являтися в Латвії ще у 1990-х. Але формування осередку відбулося 2018 року.

Сьогодні. Пластуни в Латвії активно співпрацюють з латиськими скаутами, мають спільні заходи, теренові ігри, вишколи. Також 1 жовтня провели відкриття пластового року і почали новий сезон сходин, мандрівок, але потребують нових дорослих волонтерів для більш інтенсивної роботи.

Після початку повномасштабного вторгенння росії в Україну 24 лютого 2022 року пластуни в Ризі долучилися до багатофункціонального центру для українських біженців. Також вони передають допомогу в Україну, плетуть маскувальні сітки.

За новинами Пласту в Латвії слідкуйте за хештегом #Латвія

Контакти:

https://www.facebook.com/plastlatvija/ 

[email protected]

Литва

Осередок Вільнюс.

Сьогодні. Пласт у Литві тільки почав своє зародження. Пластуни провели перші заняття, мандрівку і започаткували зустрічі раз на два тижні. Зараз шукають волонтерів, щоб організувати заняття частіше.

За новинами Пласту в Литві слідкуйте за хештегом #Литва

Контакти:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100081500136071 

[email protected]

Нідерланди

Осередок Гаага.

Історія. Розвинувся Пласт у Нідерландах 2018 року. Пластуни проводили презентації для зацікавлених батьків української громади.

Сьогодні. Після 24 лютого пластуни в Нідерландах почали працювати з біженцями, приймати пластунів та всіх українців. У червні відбулися перші сходини для околиці Гааги, до яких долучилося 50 місцевих та тимчасово переміщених дітей. У вересні відсвяткували ВПР, мали безліч занять: практичне пластування, співи, впоряд, ігри. Крім того, пластуни в Нідерландах долучилися до Всесвітнього пластового марафону для допомоги захисникам.

За новинами Пласту в Нідерландах слідкуйте за хештегом #Нідерланди

Контакти:

https://www.facebook.com/plastnederland/

Словаччина

Осередок Кошице.

Історія. Перші пластові гуртки виникли у Словаччині 1928 року при Горожанській школі та Учительській семінарії у Пряшеві. Тоді до Пласту вступило понад 70 студентів. У малих селах та містечках також виникали поодинокі пластові гуртки, але через відсутність підготовлених і запалених ідеєю виховників швидко зникали. Через події Другої світової війни та утискання з боку словацького уряду розвиток Пласту тут зупинився. Відродився пластовий рух 1991 року.

Сьогодні. Кошицькі пластуни проводять регулярні заняття, мають майстерки, ігри тощо. Цього року вперше організували Свято Весни і наметовий новацький табір “Країна Світла”. Також по неділях у пластовій домівці відбувається так звана “година словацької + трохи ігор” для дітей-переселенців, щоб допомогти їм освоїти словацьку і знайти нових друзів.

Під час війни в Україні, допомогли провести у Словаччині табори для близько 300 дітей-пластунів на скаутських базах.

За новинами Пласту в Словаччині слідкуйте за хештегом #Словаччина

Контакти:

https://www.facebook.com/plastkosice/

Фінляндія

Осередок Гельсінкі.

Сьогодні. Пластуни мають теплі відносини з фінськими скаутами, разом організовують заходи: вишколи, мандрівки, екскурсії.

Після 24 лютого пластуни долучалися до мітингів і масових демонстрацій на підтримку Батьківщини. Також з їхньою допомогою у Фінляндії відбувся табір для новаків з України.

За новинами Пласту у Фінляндії слідкуйте за хештегом #Фінляндія

Контакти:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100064601172609

Франція

Осередок Париж.

Історія. Осередок Пласту в Парижі з’явився 2017 року. Група пластунів презентувала організацію для батьків та дітей української школи св. Володимира Великого, зокрема за участі єпископа Бориса Гудзяка. 14 жовтня відбулися установчі збори, якими був створений осередок. Першою осередковою стала Олена Бондар. Наприкінці жовтня 2018 року у Франції вперше відбулися вишколи для новацьких та юнацьких виховників.

Сьогодні. На другий день повномасштабного вторгнення запрацював пластовий штаб у Франції. Одразу відкрили 5 точок збору гуманітарної допомоги для українців і відправляли по 3 буси в день в Україну. Також волонтери постійно допомагають пластунам-захисникам, надсилаючи тактичні окуляри. Крім того, долучилися до Всесвітнього пластового марафону, в рамках якого для військових закупили активні навушники та аптечки.

Попри активну роботу штабу пластуни не забувають про виховну роботу і продовжують проводити сходини, майстерки, екскурсії і табори.

За новинами Пласту у Франції слідкуйте за хештегом #Франція

Контакти:

https://www.facebook.com/PlastScoutsUkrainiensDeFrance/ 

[email protected]

Чехія

Осередок Прага.

Історія. Перші пластові гуртки були засновані тут ще у 1920-х. 1930 року в Празі відбувся перший з’їзд Союзу Український Пластунів-Емігрантів. Через події Другої світової розвиток пластового руху в Празі призупинився.

Відновлення Пласту почалося 2014 року. Тоді пластуни почали організовувати заходи для дітей суботньої української школи в Празі, долучилися до акції “Вифлеємський Вогонь Миру 2014”. 26 квітня 2015 року тут офіційно заснували пластовий осередок.

Сьогодні. Пластуни в Празі активно займаються виховною та волонтерською діяльністю. У березні почали проводити загальні заняття у Празі для місцевих і для дітей з Ужгорода, Києва, Бучі, Харкова тощо, які також приєдналися до Пласту. У травні відкрили мандрівний сезон: відвідали Прокопську долину і скелі Двокої Шарки. Також провели свій перший табір “Чари Лісу 2022”.

Для пластунів на фронті з Праги передали сотні рацій, кілька дронів, телефонів, ноутбуків, десятки павербанків, аптечки та маскувальні сітки. Також долучилися до Всесвітнього пластового марафону для допомоги захисникам.

За новинами Пласту в Чехії слідкуйте за хештегом #Чехія

Контакти:

https://www.facebook.com/plastcr

[email protected]

Швейцарія

Осередки: Берн, Женева, Цюрих.

Історія. 14 жовтня 2019 року відбулася презентація Пласту у Швейцарії і почався розвиток організації. А у квітні 2022-го пластовий рух був представлений у Женеві і відбулися перші сходини.

Сьогодні. Осередки у Швейцарії прийняли пластунів, які через війну були змушені виїхати з України. Розпочали заняття для новоприбулих дітей і активно набирають виховників.

Також долучилися до Всесвітнього пластового марафону, щоб допомогти пластунам-захисникам активними навушниками та аптечками.

За новинами Пласту у Швейцарії слідкуйте за хештегом #Швейцарія

Контакти:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100066587494545 

[email protected]

Швеція

Осередок Стокгольм.

Сьогодні. Швецькі пластуни продуктивно працюють у виховному напрямку: проводять сходини, екскурсії, майстерки, мандрівки. Також 2022 року станиця Стокгольм долучилася до Джемборі, яке відбувалося саме у Швеції.

Протягом перших місяців повтомасштабного вторгнення росії в Україну надсилали тонни гуманітарної допомоги: харчі, ліки, одяг, речі для захисників. Також пластуни у Швеції долучилися до Всесвітнього пластового марафону, в рамках якого закупили активні навушники та аптечки для військових.

За новинами Пласту у Швеції слідкуйте за хештегом #Швеція

Контакти:

https://www.facebook.com/plastsweden/

Якщо ви хочете оновити/додати інформацію про Пласт у певній країні світу, пишіть нам!

[email protected]