Виховники — це друзі і наставники, які ідуть поруч з дітьми по їхньому шляху пластування. Зараз багато виховників залишити роботу з дітьми та молоддю і заради них стоять на захисті країни.
Артем Димид (псевдо “Курка”) був пластуном і виховником зі Львова. У червні 2022 року він загинув, захищаючи рідну землю.
Проте його любов до України, життєрадісність та енергійність продовжують жити в його вихованцях. Один із них — пластун Тома Прохасько, який зараз вже і сам займається з гуртком.
Ми поспілкувалися з Томою про роль виховника в його житті та які уроки для нього залишив друг Курка.
“Виховник демонстрував своїм прикладом, що наші ліміти існують тільки в нашій голові”
— Як Курка вплинув на тебе?
— Він був моїм першим пластовим виховником. Курка завжди вчив нас бути чесними й мати честь. Для мене честь — принцип жити так, щоб тобі не було потім соромно й відповідати за свої вчинки.
Виховник демонстрував своїм прикладом, що наші ліміти існують тільки в нашій голові. Насправді ми можемо набагато більше пройти, пробігти та проплисти, зробити завдання, яке здається непосильним.
Тут грає роль не мотивація, а дисципліна. Закриваєш очі на дискомфорт і просто робиш. Вкінці бачиш, що пройдений шлях не був вже й таким важким, як здавалося спершу. Так ми й ростемо
— Чому ти вирішив стати виховником?
— Я завдячую Курці, що він заклав багато цеглин у мій характер. Я став виховником, щоб продовжити цю справу і допомогти дітям, які тільки встали на пластовий шлях. Ми вчимося разом, осмислюємо нові речі. В мого гуртка є широке поле для спроб і помилок.
— Як думаєш, виховники мають вплив на розвиток на України? Який?
— Виховники — ключова складова Пласту. Вони формують свідомих громадян, які потім формують свідоме суспільство. Чим більше є виховників, тим кращою стає Україна.
Якщо ти також хочеш долучитися до якісних змін в Україні — ставай виховником! Допоможи сформувати проактивних людей, які потім будуть формувати Україну.
Проходь короткий онлайн-курс про Пласт та отримай запрошення на живу зустріч, щоб поринути у світ пластування та стати двигуном змін.
Роби перший крок: тисни на кнопку і реєструйся на курс
Схожi новини
Від морського пластування до захисту країни — історія військового
Детальніше
“Як би не було важко, ще важче — нічого не робити”. Інтерв’ю з Оксаною Літинською
Детальніше
Єврейський скаутинг історично зародився в Україні
Детальніше
Міжнародні табори та Джемборі влітку 2023: для кого, коли, як зголоситися
Детальніше
“Не докладемо всіх зусиль – програємо”, – пластун-захисник
Детальніше