Наприкінці травня в Маргбурзі стартував табір для дітей, чиї батьки воюють або які були змушені покинути домівку через війну. Більш як 2 тижні діти таборували в Німеччині, деякий час проживали у місцевих сімей і мали безліч активностей.
Вони не тільки продовжили свою пластову програму, але й відпочили від жорстоких реалій, побули в безпечному середовищі, знайшли нових друзів. Яким був цей табір — розказуємо далі.
Підписуйся на поштову розсилку, щоб отримувати більше актуальної інформації про Пласт у світі:
Після повномасштабного вторгнення росії українські діти втратили своє нормальне дитинство і з того моменту перебувають у постійному стресовому становищі. Всіма силами ми намагаємося продовжувати заняття, щоб бодай раз на тиждень вони змогли побути зі своїми друзями, щоб мали з ким проживати цей непростий час і поділитися наболілим.
А провести таборове літо — одне з найважливіших завдань на сьогодні. Адже на таборі діти можуть продовжити інтенсивно розвиватися. Більше того — повністю зануритися в атмосферу, відпочити від звуків сирен та вибухів.
У цьому ми завдячуємо пластунам зі всього світу, українській діаспорі, закордонним організаціям і фондам, друзям-скаутам, які допомагають проводити табори за кордоном, у повній безпеці.
Проєкт від Deutsch-Ukrainischer e.V. Marburg OBOZ PLUS
Німецько-українська громадська організація Deutsch-Ukrainischer e.V. Marburg OBOZ PLUS вже кілька років реалізовує соціальний проєкт — табір для українських дітей 12–16 років, які найбільше постраждали від війни. Серед них ті, які втратили рідних у війні, батьки яких сьогодні захищають Україну або які проживають у прифронтових територіях.
Уперше на цьому таборі змогли побувати 17 пластунів. Він відбувся 26 травня–11 червня з елементами пластової програми.
Усі витрати покрила організація Deutsch-Ukrainischer e.V. Marburg OBOZ PLUS та благодійники.
Більша частина табору відбувалася у будиночку поблизу лісу, який підготувала партнерська сторона. Там учасники змогли відбути і класичну пластову таборову програму.
Дякуємо за 2 тижні для наших дітей без війни!
“Я вчила свою хост-сестру української мови”
Також у межах табору кілька днів діти проживали у німецьких хост-сімей. Усі родини тепло прийняли учасників табору.
“Німецька сімʼя була прекрасною, поставилися відразу добре, забрали додому, накормили й поклали спатки. Дуже багато куди їздили. Ми досі спілкуємося”, — каже пластунка Марічка.
“Дуже хороша сімʼя, я з ними намагалась говорити німецькою, вчила свою хост-сестру української мови. Навіть в перший день багато слів її навчила. Усе було класно”, — згадує Гануся.
Протягом табору діти мали можливість познайомитися також зі школярами Німеччини, розповідали їм про Пласт і Україну. Крім того, знайомилися з культурою країни, зокрема Марбургу, в якому відбувався табір. До речі, на церемонію відкриття прийшла голова міста, щоб привітатися з дітьми і підтримати їх.
“З табору мені дуже запам’яталися всі моменти з моїми новими друзями. З ними було дуже весело. Ніколи не забуду слізні прощання з німецькими друзями”, — ділиться Гануся.
Програму для дітей підготували насичену, щоб вони змогли сповна зануритися в позитивні емоції і відпочити.
“У мотузковому парку я вийшла на найменшу дорогу й застрягла на середині. Треба було якось спуститись, а мене ніхто не чув. Було смішно”, — згадує Марічка, учасниця табору.
“Найбільше мені запамʼяталося дві речі: це шкарпеткові бої і американські гірки в парку розваг Fantasialand”, — каже пластун Данило.
Батьки пластунів, які були на таборі, не перестають дякувати всім організаторам, спонсорам, партнерам проєкту. Адже завдяки цій поїздці діти відчули себе дітьми знову.
“Щиро дякую за якісну роботу, за відповідальність, доброту та любов ❤️, які ви виявили до наших дітей. Ви з честю і ангельським терпінням? несли турботу про них. Спасибі величезне за підтримку у важкий час ?. Дякую, що ви є! Слава Україні!” — ділиться мама учасниці Марії.
“Хочу виразити подяку кожному з Вас за чудовий відпочинок для наших діток. Дякую, що наші діти змогли переключитися від вибухів, тривог і пірнути в звичайне мирне життя. Поспілкуватися з німецькими родинами, подивитися їх життя з середини, прокачати мову, потренувати самостійність, розвинути свій кругозір.
Програма табору?. Спогадів вистачить більше ніж на пів року, а там і на все життя. Це великий труд і відповідальність організувати і реалізувати цю поїздку. Дякую за ваш вклад в наших дітей, в майбутнє України. Слава Україні!” — каже мама пластунки Софії.
Ми також дякуємо організаторам проєкту Deutsch-Ukrainischer e.V. Marburg OBOZ PLUS, усім благодійникам та проводу табору.
Спільними зусиллями ви подарували більш як 2 тижні розвитку, спокою та радості нашим дітям, поколінню, яке має бути сильним та спроможним заради України в майбутньому!
Підпишись на розсилку новин, анонсів та звітів про діяльність Пласту у різних країнах світу:
Схожi новини
Понад 3 мільйони гривень надали пластуни Канади для допомоги Україні
Детальніше
“Це мої люди”: історія Віталія з “Лісових Чортів”, що став пластуном у 33 роки
Детальніше
Сім місяців робимо все для України. Звіт про діяльність Пласту
Детальніше
Молодіжна організація “Пласт – Національна Скаутська Організація України” за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізовує проєкт «Наметові табори для молоді «Загартовані духом,збагачені досвідом»».
Детальніше
Пласт Німеччини надав понад 4 мільйони на допомогу пластунам-захисникам
Детальніше