Сьогодні, 1 серпня, скаути по всьому світу одягають свої хустки, щоб показати приналежність до організації, засвідчити вірність Присязі і цінностям. Пластуни – українські скаути – долучаються до святкування і вітають всіх друзів по скаутингу зі святом!
Скаутинг зʼявився у Великій Британії в серпня 1907 року. Тоді Роберт Баден-Пауелл (відомий, як “Бі-Пі”) провів перший табір за цією методою. Згодом він видав книгу “Скаутинг для хлопців”, яка стала орієнтиром для створення організацій скаутів по всьому світу. На українську мову її переклав Олександр Тисовський, один із засновників Пласту – національної скаутської організації України.
Отримання скаутської хустки для пластунів є трепетним моментом. Побачивши її, можна зрозуміти, що людина належить не тільки до Пласту, але й до певної вікової категорії та “куреня” (групи). Наприклад, наймолодші пластуни (“пташата”) носять білі хустки, а найстарші (“сеньйори”) – коричневі.
Скаутська хустка має також і практичне значення. Нею можна перевʼязати рану, прикрити голову від сонця або вітру, завʼязати очі для пластових ігор. Крім того, для пластунів вузлик на хустині є нагадуванням про потребу щодня робити добре діло.
Вітаємо всіх друзів по скаутингу зі святом і дякуємо за підтримку у важкі часи! Від початку повномасштабного вторгнення понад 3000 дітей потаборували на скаутських базах за кордоном: у безпеці, без сирен і вибухів.
Разом ми виховуємо свідомих і сильних українських скаутів – покоління, яке буде відбудовувати країну після перемоги.
Схожi новини
Понад 450 учасників зібралися на заході “Шляхами Кобзаря 2023” у Києві
Детальніше
Провели 6 спортивних ігор разом з Міністерством молоді і спорту
Детальніше
Дякуємо пластунам Франції за постійну підтримку друзів на передовій
Детальніше
“Долучалися люди, яких я бачив перший раз”. Інтерв‘ю з головою Пласту в Іспанії
Детальніше
Реєструйся на Всесвітній
пластовий марафон
Детальніше