Австрійський пластовий осередок організував ряд заходів для громади Відня, присвячених Акту Злуки - Пласт
EN

Австрійський пластовий осередок ініціював для громади Відня ряд заходів, присвячених Злуці, акції святкування об’єднання українських земель. Учасники акції мали змогу відвідати тематичні лекції від таких спікерів, як: представника Українського інституту національної пам’яті Павла Подобєда та Івана Гоменюка, історичний фронт “Лікбез”.

Перший день події розпочався із суботньої української школи, де класи відвідали аташе УНР та ЗУНР із наказом про проголошення незалежності УНР, після чого діти долучились до презентації ігор “Гей, зі Львова до Мукачева, а з Мукачева – до Києва!” й “Українська Революція. 100 років боротьби”. Опісля,  відвідувачів чекали презентації книг Павла Подобєда “З-під Конотопа до Аризони” та “Провісники Другої Світової Війни” Івана Гоменюка. Далі всі зацікавлені вирушили на мандрівку в часі, де справжній аташе Української Народної Республіки проводив гостей Відня вуличками Української слави, місцями, де проживали перший президент УНР доктор Михайло Грушевський, Іван Франко, резиденції посольства УНР, тощо. Вечір суботи підсумувала тепла дискусія в українській домівці, де кожен міг поставити питання історикам щодо подій в українській історії даного періоду.

Наступний день розпочався з тематичного квесту, де команди мали завдання від уряду УНР.

Останньою точкою змагу була локація Schwedensbrücke, де відбулося символічне єднання українців живим ланцюгом, як і в 1919 році, об’єднуючи два береги України, що тоді була поділена ворожими силами. Після виконання національного славня українська громада вирушила до парафіяльної зали, де було показано фільм “Українська революція” режисера Івана Канівця. Дискусія, що відбувалася після кінопоказу, була зосереджена на такій темі як “Акт Злуки. Традиція і поняття Української соборності”. Дане обговорення велося у вільному форматі, де учасники акції могли вільно подискувати на актуальні теми разом із спікерами Павлом Подобєдом та Іваном Гоменюком.

Дана акція проводилася вперше для громади Відня й була проведена з ініціативи ПЛАСТу. Тепер Злука стає доброю щорічною традицію, яка буде єднати українців не тільки в Україні, а в цілому світі, адже саме в єдності полягає сила успішної боротьби за незалежність, яка й надалі продовжується на теренах нашої Батьківщини.

Також варто зауважити, що Австрійський Пластовий Осередок підтримав ініціативу представника Інституту пам’яті Павла Подобєда зайнятись справою збереження могили Генерала УГА Олександра Грекова, похованого під Віднем, адже одна із основних функцій ПЛАСТу є патріотичне виховання та плекання українських традицій.

 

Поділитися

Схожi новини