“Хоч це щотижнева праця на довгу перспективу, але це й один з найкрутіших досвідів у моєму житті. Обожнюю своїх юначок. Кожна з них особлива і талановита і росте на моїх очах. Ми пережили багацько пригод, маємо свої традиції та спогади, які нас об’єднують”.
Такими думками поділилася Оксана Борщ — виховниця з Києва, яка вже 5 років займається з гуртком “Мрійниці”.
Крім того, Оксана, як зв’язкова дівочого куреня число 90 імені Анни Всеволодівни, дбає про його розвиток і успіх.
А як референтка УПЮ в Києві, забезпечує добрі умови для пластування всіх юнацьких куренів і виховників.
Зважаючи на ці посади, вона багато часу присвячує Пласту і часто чує: “Виховництво — це круто, ти молодець. Але я так не зможу, бо не маю стільки часу”.
Тож ми поговорили з Оксаною про те, що надихає її таки вкладати свої ресурси, скільки реально це займає часу і як його можна зекономити.
“Це мій внесок у становлення покоління свідомих громадян”
До Пласту Оксана долучилася ще у свої 10 років у станиці Рахів на Закарпатті. Після вступу до київського ВНЗ взяла паузу, але близько 6 років тому повернулася в Пласт, тому що “не вистачало ціннісного середовища”. Пройшла Кваліфікаційний вишкіл дійсного членства і набрала гурток “Мрійниці”.
Оксана все життя займалася громадською діяльністю або волонтерством, окрім навчання чи роботи. Тож зараз для неї виховництво є можливістю втілити своє бажання допомагати Україні.
Оксана Борщ Останні 5 років це щотижнева і щоденна праця для мене. Але я розглядаю виховництво не як витрату часу, а як мій внесок у становлення покоління свідомих громадян. На четвертому році пластування дівчата почали робити свої проєкти в Пласті і в школі. Зараз мають свідому позицію щодо суспільних проблем. А 24 лютого юначки були набагато краще підготовлені до стресової ситуації, ніж деякі дорослі.
А що по часу?
Основною діяльністю гуртка, яку виховники ведуть і де найбільше налагоджують з дітьми контакт, є “сходини” (щотижневі заняття).
Також, за бажання, виховники можуть організовувати і інші заходи: поїздки, мандри горами, посиденьки з ночівлею тощо. Також чудово об‘єднує спільне таборування або проходження кількаденних вишколів.
Сходини відбуваються щотижня і тривають 1.5–2 години в середньому. Приблизно стільки ж часу виховники витрачають на їх підготовку. Більше про те, як організувати цікаві сходини читай тут.
Оксана Борщ Перед першими сходинами був страх через відсутність виховницького досвіду і прагнення знайти одну хвилю з дівчатками. Але все вийшло добре, бо мене підтримувала тодішня зв’язкова, а юначки виявилися просто чудесними.
Згодом, коли з‘являється досвід і дружні відносини з гуртком, готуватися до занять стає все легше. Крім того, Оксана ділиться секретом, як зекономити час на підготовці сходин:
— чергувати формати занять: не лише традиційні сходини, що вимагають ретельної підготовки, а й дебати, екскурсії, мандрівки, в яких гурток здружується і здобуває спільні спогади;
— доручати дітям самим проводити частини сходин (гру, майстерку), а з часом — і повністю заняття, щоб вони відчували свою залученість у розвиток гуртка і ставали відповідальними.
Також іноді можна відправляти гурток на інші вишколи і заходи, де діти змінять обстановку, здобудуть нові знання, а ти зробиш собі вихідний тиждень (Оксана).
Отже, скільки часу займає виховництво: 3–4 години на тиждень + поїздки, табори, вишколи — деякі тижні вихідні.
Оксана Борщ Для майбутніх виховників маю побажання — не бійтеся братися за гурток! Ці діти стануть невід’ємною і цінною частиною вашого життя. Разом ви переживете масу пригод і назбираєте велику скриньку спільних спогадів. Вони будуть змушувати вас підніматися, коли все валиться з рук, і вірити у власні сили.
Ми чекаємо на тебе! Тисни на кнопку, заповнюй форму, а ми розкажемо, що робити далі, щоб зібрати свою “банду”:
Схожi новини
Табір “Мандрівні черевики”: як італійські скаути приймали українських
Детальніше
“Я вчила свою хост-сестру української”: діти військових та ВПО на таборі в Німеччині
Детальніше
“Побурлакуємо світами”: пластуни та скаути Австрії згуртувались заради дітей
Детальніше
Працівник американської компанії Shelf віддав премію на ПНБ для пластуна
Детальніше
Пласту 112 років: як ми святкуємо річницю
Детальніше