Пів року тому, 26 вересня, у різних куточках світу люди почали виходити на пробіжки. Адже саме того дня стартував Всесвітній пластовий марафон. 184 учасники, 13 країн, 6621 кілометр. Марафонці робили все, щоб 25 пластунів на передовій отримали захисні навушники з гарнітурою.
Читайте далі:
- чому Марафон провели онлайн;
- як замість 15 навушників відправили 25;
- що кажуть військові, які отримали навушники;
- чи буде Марафон відбуватися ще раз.
Підписуйся на розсилку, щоб отримувати більше новин про Пласт у світі:
Чому біг?
Після повномасштабного наступу росії в Україні зародилася справжня культура донатів. Кожен віддає стільки, скільки може, для підтримки захисників та захисниць.
І ми разом з вами також закрили вже не один збір, за що дуже вдячні! Та у вересні 2022 року вирішили провести дещо інше — марафон, до якого можуть долучитися всі охочі у всьому світі.
Одним з ідейників став Андрій Ребрик, який саме перед 24 лютого взяв участь у “Марафоні, який ніхто не хоче бігти”.
Андрій Ребрик Це була воістину подія світового масштабу, яка привернула увагу до війни в Україні. Тож приблизно у липні виникла думка організувати щось схоже серед пластунів та приятелів Пласту, щоб знову всім нагадати, що Пласт, а головне — пластуни-військовими потребують нашої підтримки. А біг сьогодні у тренді.
Максим Бадік, який став проєктним менеджером, каже, що на собі відчув, чим участь у Марафоні відрізняється від звичайного донату.
“Біг — це більше зусилля. Ти відчуваєш дискомфорт, долаєш лінощі, але знаєш, заради чого. За кілька тижнів до Марафону я вдруге перехворів ковідом. Тож перша пробіжка була незвичною і нелегкою. Чомусь я ще взяв інші кросівки і десь на 3 кілометрі вже відчув мозолі на ногах. Падав дощ, вода затекла у безпровідний навушник. Сяк-так добіг 5 кілометрів. Та не дивлячись на це все, я відчував, що роблю важливу річ, що це — для великої мети” (Максим).
Того ж дня після пробіжки Максиму зателефонували з військкомату. Тож він змінив роль проєктного менеджера Марафону на захисника нашої країни.
Крім Максима, понад 530 пластунів і пластунок змінили однострій на військову форму. Допоможи своїм донатом, щоб вони в безпеці повернулися до пластування після перемоги:
Чому онлайн?
У часі повітряних тривог і ракетних обстрілів провести Марафон наживо було небезпечно. Тому обрали онлайн-формат. Зрештою, це дозволило долучитися до заходу пластунам і друзям Пласту зі всього світу.
Перед учасниками Марафону постала велика і символічна ціль: спільними зусиллями пробігти мінімум 2295 кілометрів — це протяжність кордону між Україною та росією.
“Ти міг бігти будь-яку дистанцію і будь-де. Багато пластунів виїхали до Європи і далі. Але вони також хотіли якось підтримати Пласт. Це стало чудовою нагодою!” (Андрій Ребрик)
Максим Бадік Учасники реєструвалися у спеціальному додатку, який фіксував подолану відстань. Також там вони могли спілкуватися, ділитися досвідом. Сподіваємося, що цей формат приніс не тільки користь від бігу, але й нові знайомства і відчуття того, що ти робиш свій внесок у спільну боротьбу.
Скільки набігали кілометрів і навушників?
Спільними зусиллями в рамках Всесвітнього пластового марафону 184 учасники з 13 країн світу пробігли 6621 кілометр.
Одним з учасників Марафону став Іван Найда — уродженець зі Львова, який навчався і працював у Канаді, Великій Британії, на Кіпрі, Чехії та США. З 2021 року сім’я живе в Торонто.
Іван Найда Коли я дізнався про Марафон, вирішив бігти. По-перше, заради наших хоробрих військових і героїчного народу Україну. По-друге, заради своїх трьох дітей, їхнього майбутнього і своїх рідних в Україні. По-третє, заради міцного здоров’я, адже нам ще відбудовувати Батьківщину після Перемоги!
Разом марафонці зібрали кошти на 15 активних навушників з гарнітурою. Проте родина українців з Німеччини, побачивши збір, вирішила долучитися і надіслала ще 10 навушників без гарнітури.
Отже, вже пів року наші навушники захищають 25 пластунів-військовиків.
Ми отримали деякі відгуки від них:
- “Я коригувальник артвогню і мінометник. Тому ці навушники справді дуже рятують мій слух”.
- “Важко сказати щось особливе. Це базова річ, яка допомагає не оглухнути тут остаточно :)”
- “Великий плюс, що вони кріпляться на шолом”.
- “Дякую Пласту за те, що мої вуха в безпеці”.
Чи буде Марафон відбуватися ще раз?
Однозначно Всесвітній пластовий марафон повинен відбуватися ще і ще, адже він об’єднує велику пластову спільноту по всьому світу, спонукає кожного до самовдосконалення і допомагає зібрати кошти на важливі цілі.
Андрій Ребрик Марафон — це цікава гра, як ми кажемо в Пласті. Не можеш бігти сам — організуй своє юнацтво, новацтво. Дуже сподіваюся, що після нашої перемоги ми зможемо провести і офлайн-Марафон. На цьому моменті просив би всіх читачів перерахувати для пластунів-військовиків якісь донати, навіть дрібні. Вони реально наближають нашу перемогу!
Дякуємо всім, хто долучився до Всесвітнього пластового марафону 2022:
- учасникам, які невтомно бігали і донатили для наших захисників;
- пластунам Америки та фонду “Побратими”, пластунам Польщі та Грузії за окремі додаткові внески;
- родині з Магдебургу (Німеччина) за додаткові 10 пар навушників.
Підпишись на розсилку, щоб отримувати звіти, анонси і новини про Пласт у світі:
Схожi новини
Запрошуємо пластунів на МПЗ і передачу Вифлеємського Вогню Миру у Відні
Детальніше
Проведено вже 6 вишколів для молоді спільно з Міністерством молоді та спорту України
Детальніше
110 років спільної боротьби за Незалежність – закриття збірки
Детальніше
Майже на 7 мільйонів пластуни з інших країн підтримали Україну в 2023
Детальніше
Новий пластовий рік офіційно відкрили у всьому світі
Детальніше