Олександр — пластун-захисник з Херсона, служить в 95 ОДШБР. Зараз він проходить лікування після поранення, але в цей час зміг скласти Пластову Присягу.
Ділимося короткою розмовою з нашим пластуном-військовиком про його Присягу, та про те, як йому сьогодні допомагають навички, здобуті в Пласті.
На жаль, проводити табір для своїх вихованців Олександр не може, проте спільними зусиллями ми можемо залучити кошти на 150 літніх таборів для 5000 дітей-пластунів в Україні та за кордоном:
— Коли ти прийшов у Пласт? Що тебе підштовхнуло до цього?
— У Пласт я прийшов у 2019 році. Побачив у фейсбуку, що буде відбуватися презентація. На той час у моєму житті був запит на мандрівки, відкриття для себе нового, освоєння нових навичок. Тож після презентації я був у виключному захваті і приєднався до Пласту без вагань.
— Розкажи про Присягу: коли і за яких умов ти її склав?
— Шлях до присяги був довшим, ніж я очікував. Були перепони й виклики: пандемія, потім повномасштабна війна. Та в серці я знав, що готовий. Склав Присягу вже на лікуванні після поранення у листопаді минулого року. Завдяки пластунам Херсона і Львова це відбулося на березі водойми в оточенні української чарівної природи.
— Що відчував у той момент?
— Спокій, чітке розуміння того, що повноцінно долучаюсь до важливої справи, яка стала частиною мого життя.
“І трохи розчулився від усвідомлення, що в такий складний час і водночас важливий для мене момент поруч були присутні мої вихованці”.
— Чим зараз є для тебе Присяга в житті, чи згадуєш ти її, чи вдається дотримуватися її у щоденному житті?
— Якщо відверто казати, я не розділяю момент до складання Присяги і після. Я прагнув її дотримуватись з першого дня, як почув.
— Як зараз тобі допомагають навички, які ти здобув на пластових таборах та й загалом за час пластування?
— Під час пластування я досить непогано розвинув самодисципліну, навички роботи в групі та вміння швидко приймати рішення. Ці елементи надзвичайно допомагають у виконанні бойових завдань та в комунікації з побратимами. Ну і звісно, практичне пластування стає в нагоді кожного дня, на кожному завданні.
А в найтяжчі моменти згадую про мандрівки зі своїм гуртком або планую нові, які будуть після перемоги. Також, коли складно, завжди проговорюю до себе Пластовий Закон, це заспокоює і допомагає тримати концентрацію та свої емоції.
— Можливо, маєш якусь натхненну пораду для тих, хто тільки планує скласти Присягу?
— Моя основна порада: якщо вирішили це зробити — не відкладайте.
Підтримуй розвиток дітей, чиї виховники зараз на передовій або у волонтерських штабах, допоможи організувати для них літні табори:
Схожi новини
“Лік часу у війні йде не на дні, години і хвилини, а на людські життя”: інтерв’ю з пластункою-волонтеркою з Польщі
Детальніше
Скільком допомогли і як готуємо таборове літо: звіт за І квартал 2024 року
Детальніше
“Вона не веде мене за руку, а спрямовує”, — пластунка про свою виховницю
Детальніше
Як пластові табори допомагають дітям під час війни. Табір “Нескорені”
Детальніше
Сушениця: калуські пластуни готують сухпайки для військових
Детальніше