24 лютого російський народ зруйнував життя багатьох українських сімей. Анна з трьома дітьми була змушена тікати з окупованого Новорайська до Кривого Рогу. На блокпостах не випускали навіть до туалету.
Зараз сім’я бореться з фізичними та психологічними травмами через російську атаку. Кілька днів тому діти отримали пакунок з допомогою, який передали пластуни з Америки.
Анна розповіла про те, що довелося пережити її сім’ї після 24 лютого.
Підпишись на розсилку, щоб отримувати більше новин про діяльність і можливості Пласту у світі:
Окупація
Сім’я Анни проживала у Новорайську (Херсонська область). Жінка разом з чоловіком виховує трьох діток: 14-річного Богдана, 7-річну Софійку та 5-річну Христинку.
Коли селище окупували, виїхати було важко. На блокпостах вимагали гроші, а чоловіків забирали російські солдати.
Анна каже, що в селі багато молодих хлопців, яких хотіли призвати до армії ворога, обірвали своє життя.
У серпні окупанти почали змушувати дітей ходити до російської школи. Анна відмовилася. За це 29 серпня її вдарили прикладом. Це стало поштовхом до виїзду з окупованого Новорайська.
У цей же день почали збирати речі. Заїхали в Херсон, забрали звідти мого брата. На дорога були великі черги і спека. На блокпостах дітей не випускали навіть до туалету (Анна).
Боротьба за життя
Родині вдалося прорватися до Запоріжжя. Там діти вперше нормально поїли, їх прийняли в дитячий садок. Але Софійка почала задихатися і потрапила до реанімації.
У Новій Каховці російські війська влучили в школу. Припускаємо, що це була заборонена хімічна зброя, через яку в доньки почалися проблеми з диханням (Анна).
Далі поїхали до Кривого Рогу, оселилися в центрі для переселенців. Софійка знову потрапила в реанімацію.
А Христинці потрібна допомога психотерапевта через обстріли, які вона постійно чує.
Важко бути не вдома. Свекруха залишилися в Новорайську, щоб пильнувати будинок. Молюся, щоб житло вціліло і ми змогли повернутися до неї (Анна).
Віра в майбутнє
Сім’я духом не занепедає. Анна каже, що їй лиш 40: життя тільки почалося. Буде займатися садівництвом та господарством, як і до війни.
Анна Дякуємо всім, хто допомагає нам. Волонтери додали гроші, щоб ми купили комп’ютер Богданові для навчання в онлайн-школі. Пластуни передали різдвяні пакунки, яким діти дуже зраділи. Низький уклін. Ви робите дітям життя легшим. А коли радісно дітям — радісно і батькам.
Пакунки для цих діток забезпечили пластуни Америки. Загалом вони надали кошти на 101 різдвяний пакунок. З них 77 отримали вимушено переселені діти в Кривому Розі.
Поширюй цю історію, щоб допомогти ще більшій кількості дітей, в яких забрали право на мирне дитинство.
Підпишись на розсилку новин про діяльність Пласту у світі:
В єдності переможемо темряву!
Схожi новини
“Вінчав пластун, капелан, з яким мандрували”: історія захисника Назара та Іри
Детальніше
Пластуни і велосипеди, або Як “Київська Сотка” підтримала Пласт
Детальніше
Скільком допомогли і як готуємо таборове літо: звіт за І квартал 2024 року
Детальніше
Нагадування, що наша робота не марна – вона необхідна! Тижневий звіт за 28.06-04.07
Детальніше
Пласт продовжує співпрацю з Міністерством молоді та спорту: тренінги для волонтерів
Детальніше