АДВ: табір, що прищеплює дітям любов до науки та екологічну свідомість - Пласт
EN

Для того, щоб сприяти всебічному розвитку дитини і допомагати їй відкривати себе з нової сторони в Пласті існують спеціалізації. Цей напрямок допомагає вужче опанувати певну галузь дитині.

Спеціалізаційні табори в Пласті існують для дітей від 6 до 18 років. Один із таких — науково-екологічний табір “Академія допитливого Вовчика”. Він проводиться з 2016 року, щоб показати дітям, що наука — це не страшно, а цікаво, а планета — наш дім, який потребує турботливого ставлення.

Попри воєнні реалії цього року табір “Академія допитливого Вовчика” зміг об’єднати учасників з усієї країни. Керівниця табору ст.пл. Ксенія Дремлюженко поділилася, що організаторам було важливо залучити дітей з Ірпеня, Бучі, Кременчука, Запоріжжя, Херсону, Дніпра, Краматорська. А за допомогою підтримки благодійників та фондів цю можливість влітку отримало ще більше дітей.

Комендантка табору, Ксенія
Через війну організовувати табір цього року було складніше. Ти мусиш брати на себе відповідальність за психоемоційний стан дітей. Але команда злагоджена, виховники розуміють, заради чого працюють. Це наші діти, вони нам потрібні, тому наше завдання — зробити для них максимально класний табір.

Щороку організаторами “Академії допитливого Вовчика” є 49 курінь УСП “Зелені Гуски”, який має екологічне спрямування, та Екологічна служба Пласту. Відповідно і сам табір є спеціалізованим.

Експерименти долають страх перед наукою

Крім стандартної таборової програми, новаки (діти 6-11 років) мають можливість спробувати себе в основних 5 напрямках: біологія, хімія, фізика, екологія  та астрономія.

Програма табору передбачає лабораторні заняття, на яких діти експериментують та описують спостереження. Упродовж таборових буднів вони досліджують довкілля, вчаться помічати дрібниці навколо.

Експериментальна частина дуже допомагає дітям наочно побачити зміни, спробувати самостійно змішувати різні рідини та отримувати тверді речовини. За допомогою мікроскопу діти можуть досліджувати мікросвіт, а спостереження за зоряним небом дає можливості до роздумів. 

Комендантка табору, Ксенія
Ми з куренем “Зелені гуски” кожного року радіємо, що все більше дітей мають змогу долучитись до нашого табору, і щороку шукаємо більше можливостей та ресурсів для  того, щоб діти змогли відчути науку на дотик, щоб пізніше не лякались “складних” предметів у школі, а навпаки з легкістю опановували фізику, хімію, біологію та екологію.

Турбота про довкілля

Для того, щоб якісно втілити екологічну частину на таборі, потрібно працювати не лише з дітьми. На сьогодні діти дуже багато знають. Треба в першу чергу працювати з виховниками. Тому перед табором та в часі табору організатори працюють над екологічним менеджментом та підходять до побуту на таборі з мінімальною шкодою для довкілля.

Цьогоріч наші академії підтримали МФ “Відродження” в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні за фінансової підтримки Швеції. та ICАР в рамках конкурсу “ЛЮДИ для ЛЮДЕЙ: світ рятує українські громади” (Ксенія).

За легендою табору, діти мали врятувати планету, яка потерпала від екологічних катастроф, які спричиняли самі люди.

Тому їх навчали, як поводитися з відходами, жити за принципами свідомого споживання і менше шкодити довкіллю. 

Увесь табір дітки користувалися багаторазовими аналогами, сортували сміття на облаштованій сортувальній станції, а після закінчення — відходи відправили на переробку.

Ми запитали в допитливих Вовчиків, чого вони навчилися на цьому таборі, і отримали такі відповіді:

“Я дізналася, що можна зробити веселку з води, дзеркала і папірця, а ще – можна зробити вулкан”.

“Найбільше мені сподобалося, коли ми робили мішки-антистреси з запахом лаванди”.

“На таборі я навчився швидше прибирати і вдягати однострій”.

“Тепер я вмію шифрувати свої листи так, щоб тільки я мої друзі розуміли, що там написано”.

А новацька виховниця Юля, яка привезла свій рій (гурток) вперше на табір, розповіла нам веселу історію, що трапилася з одним із хлопців.

Виховниця Юля
Новак з мого рою захотів спробувати, як це – бути повністю зеленим. Тому, коли ми проводили експерименти з харчовим барвником, він спершу тицяв пальцем в нього, потім долонькою, а пізніше – все його лице і волосся були зеленими. Але головне, що йому було весело. Та й батькам його теж сподобалося.

Через такі ситуації Пласт розвіює в дітей страх перед наукою, руйнує стереотип, що це щось складне і нудне. Натомість показує, що наука може бути легкою і веселою.


Дякуємо організаторам та МФ “Відродження” в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні за фінансової підтримки Швеції та  ICАР “Єднання” в рамках конкурсу “ЛЮДИ для ЛЮДЕЙ: світ рятує українські громади”!

Завдяки вам більше дітей, що через війну стали ВПО або вимушені жити під обстрілами, могли розвиватися навіть під час війни. Також разом з вами нам вдається поширювати екологічну свідомість серед нового покоління!

Поділитися

Схожi новини