Світло Вифлеємського вогню вже багато років зігріває серця людей в Україні і по всьому світу. Цього року нам було особливо важливо донести його в кожну домівку, кожному, хто відчув на собі наслідки війни.
Вифлеємський вогонь 2022–23: В єдності переможемо темряву!
Саме так звучало гасло міжнародної скаутської естафети “Вифлеємський вогонь миру 2022–23” в Україні. Кожен українець відчув на собі брак світла та тепла через постійні обстріли з боку росії. Тож Вогонь з Вифлеєму цієї зими став для нас символом боротьби з темрявою та перемоги над нею.
Але поширити Вогонь з Вифлеєму в нинішніх умовах було викликом. Уся Україна перебуває під постійною загрозою обстрілів, частина територій знаходиться в тимчасовій окупації. Проте, незважаючи ні на що, ми доклали всіх зусиль, щоб Вифлеємський вогонь зігрів домівку кожного українця.
Як Вогонь потрапив в Україну?
Цього року Вогонь доставили в Україну трьома шляхами. Офіційна передача скаутським організаціям відбулася у Відні, де побували пластуни разом з делегацією українських гайдів.
Юстина, членкиня делегації Пласту Відчуваю велике об’єднання та шалену підтримку України. Вірю, що цей Вогонь буде ще одним промінчиком світла у нашій боротьбі.
Також на знак солідарності в цій боротьбі друзі-скаути з Польщі та Словаччини особисто передали Вифлеємський вогонь пластунам з рук у руки на кордонах між нашими країнами.
Дякуємо скаутам за підтримку та подароване тепло Вогню з Вифлеєму!
Де побував Вогонь цієї зими?
Як і минулого року, у поширенні Вифлеємського вогню миру нам допомогла Укрзалізниця, яка своїми поїздами доставила його у 24 області (крім Луганської).
На вокзалах місцеві пластуни переймали Вогонь і передавали у довколишні міста і села, поширювали своїм громадам.
Побував Вифлеємський вогонь і в найвищих державних установах, в яких також працюють наші пластуни, наближаючи перемогу. І навіть на Говерлі, куди його принесли пластуни з куренів “Бунтарки” та “Ватага Бурлаків”.
Дякуємо Укрзалізниці та всім, хто долучився до поширення Вогню в Україні!
Вогонь підтримки для захисників та захисниць
Від 2014 року Вогонь передають військовим на передовій. Цього року ми хотіли також продовжити цю традицію.
Аліна, координаторка ВВМ 2022–23 Вифлеємський вогонь миру щороку об’єднує усіх тих, хто за певних обставин на Різдво не може бути поряд зі своїми родинами. Для нас було важливо залучити кожного військового, щоб тепло вогню разом із пакунками стало нашою подякою за їхню надзвичайну справу — захист нашої Вітчизни від ворога.
Завдяки зусиллям пластунів та всіх, хто сприяв, Вифлеємський вогонь потрапив:
- до захисників та захисниць на передову,
- у лікарні до поранених бійців,
- на могили полеглих воїнів,
- до військового командування.
Детальніше на інфографіці.
Також разом зі всіма благодійниками нам вдалося передати різдвяні пакунки для захисників та захисниць.
Мить свята для сімей на деокупованих територіях
У рамках “Вифлеємського вогню миру 2022–23” ми доставили Вогонь також сім’ям на деокупованих територіях разом з пакунками гуманітарної допомоги.
Аліна, координаторка ВВМ 2022–23 У цей складний час ми хотіли донести добро Вифлеємського вогню і матеріально, збираючи теплі речі, різдвяні подарунки, які могли б стати корисними для родин з прифронтових територій. Це завдання стало справжньою різдвяною місією, яку ми хотіли втілити, оскільки несемо Вогонь з думкою про добру справу, яка є одним з обов’язків пластуна.
Загалом завдяки всім благодійникам, які надсилали кошти або речі, 236 сімей на звільнених територіях отримали різдвяні пакунки.
Також пластуни в осередках організували десятки власних ініціатив, благодійних заходів в рамках “ВВМ 2022–23”.
Дякуємо всім благодійникам, які підтримали збір на пакунки для дітей та військових. Також всім пластунам в осередках по всій Україні за ваші благодійні ініціативи!
Завдяки кожному з вас тисячі українців зігрілися цим Вогнем надії та перемоги, а сотні людей, що опинилися в скрутному становищі, отримали допомогу.
Віримо, що наступного року Вифлеємський вогонь миру буде ширитися по вільній від окупанта та сильній Україні.
В єдності переможемо темряву!
Схожi новини
Війна все ще триває. Тижневий звіт за 20.06-27.06
Детальніше
184 учасники, 13 країн, 6621 кілометр: яким був Всесвітній пластовий марафон 2022
Детальніше
Як працюють пластові штаби для допомоги захисникам і захисницям
Детальніше
Як працювати з гуртком на таборі — історія виховниці
Детальніше
Пліч-о-пліч із захисниками! Тижневий звіт за 16.05 – 22.05
Детальніше