Свята — це веселощі для нас і шкода для природи. Розповідаємо, як підготуватися і провести їх екологічно свідомо.
1. Завчасно сплануй покупки
Складайте список покупок для святкового столу. Звертайте увагу на пакування товарів та упаковку, яка піддається переробці. Використовуйте багаторазові контейнери та торбинки при походах до магазинів, супермаркетів та ринків. Зараз є багато українських ініціатив, які шиють гарні багаторазові торбинки. Або ж завжди є можливість самостійно пошити торбинки з матеріалів, які є вдома.
Складіть список бажаних подарунків та поділяться ним з друзями та близькими. Добре подумайте чи вам потрібні ці речі. Список подарунків та необхідних речей вбереже вас від спонтанних покупок.
2. Речі – на благодійність
Перегляньте свою шафу та віддайте на благодійність речі, які ви вже не носите та не використовуєте.
Наприклад, благодійний магазин Ласка, Спільнота Святого Егідія. У деяким містах є спеціальні контейнери для віддачі непотрібних речей на благодійність. Але пам’ятайте, речі мають бути чистенькі і придатні для носіння.
3. Обирай декор свідомо
Придбайте ялинку в горщику, або зроби власноруч. На новорічні свята вирубують значну кількість ялинок, заради візуального задоволення. Зроби свою ялинку, ось декілька ідей:
Новорічні прикраси теж можна зробити своїми руками.
Упаковуй подарунки в екологічну упаковку. Від полотняних торбинок до звичайного паперу чи газет. Скачайте інструкції для вирізування чудових витинанок з різними тваринами. Для зменшення впливу на Планету, використовуйте для сніжинок чорновички чи старі журнали. Підійде, також, перероблений чи FSC-сертифікований папір.
4. Почни новий рік з добра
Зроби мінімум одну добру справу. Творити добрі справи є одним із головних обовязків пластунів. Тому спробуй собі випрацювати таку звичку не лише до новорічних свят. Допоможи в притулку для тварин, відвідай протягом року будинки інтернати не даруй, дітям подарунки, подаруй спілкування, відвідай геріатричні пенсіонати, спробуй себе в ролі донора крові.
Щоб нічого не забути, збережи собі чек-лист:
Чекаємо на твої реузльтати в соцмережах з хештегом #новий_рік_у_стилі_еко. Більше про нас у Facebook:
Проєкт відбувається за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
Схожi новини
“Побурлакуємо світами”: пластуни та скаути Австрії згуртувались заради дітей
Детальніше
Що діти роблять на пластових заняттях щотижня
Детальніше
Сім місяців робимо все для України. Звіт про діяльність Пласту
Детальніше
Захисник склав Пластову Присягу після поранення: інтерв’ю
Детальніше
Як Onur і Пласт разом популяризують веломандрування
Детальніше