Сьогодні мрія і мета кожного українця — перемога. Кожен долучається до боротьби на своєму місці: надсилає донат, поширює інформацію, організовує благодійні заходи тощо.
Пласт докладає всі зусилля, щоб вберегти життя пластунів і пластунок, які виборюють нашу свободу на фронті.
Для цього по Україні розгорнули пластові штаби, які збирають і виконують запити від військових.
У цьому нам допоміг Міжнародний фонд “Відродження” та Європейський Союз, які підтримали проєкт по організації роботи двох складів: у Київській та Львівській областях. Детальніше про проєкт тут.
Ми поспілкувалися з волонтерами цих складів про те, як все починалося та що було найважче.
“До мене звернулася пластунка по допомогу. Про відповідь і думати не довелося”
Роман живе в селі поблизу Києва. Сам він не пластун. Але зараз хлопець є керівником на складі в Київській області. Долучився на прохання своєї подруги-пластунки.
Роман Приблизно через 10 днів з початку повномасштабного вторгнення до мене звернулася за допомогою моя подруга Аня Бондаренко. Сказала, що є пластова ініціатива для підтримки військових. Погодився одразу. Про відповідь і думати не довелося.
А от львівський склад очолює пластун Орест. Хлопець спершу волонтерив у Миколаєві (Львівська область), а потім зорганізував роботу штабу ближче до самого Львова.
Кожного дня їздити туди назад до Миколаєва займало дуже багато часу. Тому ми прийняли рішення оперативно перемістити склад. Так і почалася робота тут, яка триває досі. Навесні і влітку це забирало практично весь час. Зараз — значно менше, але все одно потрібна щоденна увага (Орест).
“Серед ночі телефонує водій і каже, що не може проїхати блокпост”
Хлопці зазначають, що в роботі складу доводиться вирішувати багато організаційних питань: комунікація з водіями, іншими волонтерами, пошук вільного місця при переповненні.
Іноді доводиться змінювати всі плани на день, братися за справи з самого ранку чи посеред ночі. А деколи — трапляються навіть такі історії.
Роман У березні до нас їхала фура гуманітарки, зранку мали розвантажувати. Я вже засинав, як серед ночі телефонує водій і каже, що не може проїхати блокпост в нашому селі. Намагався зв‘язатись з різними людьми, але на годиннику 01:30 — ніхто не відповідає. Довелося стати ще одним правопорушником і приїхати на блокпост. Зустріли мене зі зброєю і без усмішок. Але вдалося пояснити ситуацію і навіть ближче познайомитися з хлопцями на посту.
Та попри всі труднощі волонтери продовжують працювати і не планують зупинятися.
Ми часто отримуємо відгуки від військових, яким допомогли. І це саме те, що дуже допомагає підтримувати бойових дух на складі і мотивує не припиняти роботу (Орест).
Поділимося деякими повідомленнями від військових, що отримали різдвяні пакунки зі смаколиками.
Від 24 лютого спільними зусиллями ми надали допомогу 14154 військовим.
Дякуємо всім благодійникам, волонтерам, партнерам, адже лише завдяки вам це стало можливим!
Окремо дякуємо МФ “Відродження” та Європейському Союзу, що допомогли налагодити роботу складів, щоб якомога більше запитів від захисників та захисниць були виконані якісно та ефективно.
Ти також можеш допомогти нашим військовим. Долучайся до збору коштів на допомогу пластунам на пластункам, які борються за нашу свободу в лавах ЗСУ:
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду “Відродження” в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу.
Контакти: https://www.irf.ua/
Схожi новини
Пласт дає дітям нове коло дружби і підтримки
Детальніше
Війна все ще триває. Тижневий звіт за 20.06-27.06
Детальніше
“Пласт — наша опора”: як сім’я створила українське середовище в Німеччині
Детальніше
Пластуни США подарували мить щастя трьом діткам, в яких росія вкрала дитинство
Детальніше
“Расія здєсь навсєгда”: сім’я пластунки пів року прожила в окупації в Херсоні
Детальніше