Звіт за 9 місяців. Народження нової нації - Пласт
EN

Листопад для кожного українця був непростим. Нам доводилося чути вибухи, жити по 10 і більше годин без світла, газу, води, без зв’язку та інтернету. Чи це нас зламало? Ні. Це пробуджує в нас тільки більше бажання боротися і йти далі.

Цей місяць Пласт разом зі всією Україною продовжував роботу заради нашої перемоги. Ми працюємо зараз в таких основних напрямках:

1. Гуманітарна підтримка постраждалих українців та пластунів на передовій.

Більше 500 пластунів та пластунок стали на захист України, а тисячі українців потерпіли від російського нападу. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб їм допомогти.

2. Виховна робота з дітьми і молоддю.

Мета Пласту — виховувати покоління свідомих громадян. Ми продовжуємо працювати в цьому напрямку, щоб допомогти дітям та молоді розвиватися навіть в умовах війни.

Далі керівники напрямків розкажуть про результати роботи за листопад.

1. “Першочергово ми збираємо на те, від чого залежить життя наших пластунів”

Привіт! Мене звати Таня, я керівниця напрямку фандрейзингу. Наша команда допомагає залучати кошти для допомоги українцям та нашим друзям на передовій.

Члени нашої команди живуть у трьох різних містах, тож ми працювали дистанційно. І мені було важко уявити, що може змусити людей перейти в офлайн. Але от, це сталося (сміється).

У листопаді ми почали робити живі зустрічі, бо розраховувати, що у всіх буде в один час світло — майже неможливо. Але нас нічого не зупинить. У такому форматі станемо ще більш ефективними.

Пласту завжди треба більше коштів, ніж ми можемо зібрати: треба навчати нових виховників для дітей, для громад закупити медичну допомогу. Але першочергово ми збираємо на те, від чого залежить життя наших пластунів.

Цього місяця зібрали на 5 дронів. Хлопці на “нулі”, і це дуже мотивувало швиденько рухатися. Тому залучили ще наших друзів, попросили Максима Щербину про допомогу. Він поширив інформацію про наш збір, за день знайшлося 500 благодійників.

На грудень плануємо збірку на 13 тепловізорів. Сума буде чимала, близько мільйона. Тому запустимо Аукціон Зустрічей з людьми, які зробили дуже багато для розвитку України. Тож слідкуйте за оновленнями на наших каналах комунікації!


На дрони ми вже зібрали, але залишається багато запитів від наших пластунів на передовій на грудень: генератори, зарядні станції, ПНБ.


У листопаді завдяки підтримці всіх благодійників Пласт допоміг 928 пластунам та пластункам на передовій. Детальнішу інформацію подаємо на інфографіці.

Крім того, надали фінансову допомогу в розмірі більше 35 000 гривень сім’ї загиблого пластуна.

Гуманітарно цього місяця підтримали внутрішніх переселенців та людей з деокупованих теориторій, де зараз важка ситуація через похолодання, відключення електроенергії.

Крім роботи центрального офісу Пласту, осередки по всій Україні продовжують робити власні ініціативи для допомоги пластунам-захисникам та постраждалим громадам.

Коломия, роблять окопні свічки
Ярмарок, Бережани. Зібрали 3550 гривень
Львівські пластуни зібрали на машину, газові балони, годинники, ПНБ тощо
Харківський штаб підтримує жителів області
Бучач, готують сухі борщі на передову
Чортків, передали зимові речі пластунам
Харківський штаб підтримує жителів області

2. “Нові кризи вимагають нових навичок”

Вітаю! Я — Владислав, керівник виховного напрямку.

У листопаді ми зосередилися на кількох завданнях. Перш за все, моніторинг і аналіз. Ми проводимо опитування, збираємо звіти з таборів, від осередків, щоб виявити проблемні місця.

Друге важливе завдання — покращення вже наявних програм. Нові кризи вимагають нових навичок. Тож ми осучаснюємо пластову програму, щоб вона була цікавою для дитини і максимально корисною.

Нам потрібні нові кадри для роботи з дітьми. Тому, мабуть, найбільше досягнення цього місяця — це онлайн-курс для тих, хто хоче стати виховником.

Якщо раніше волонтер приїжджав на 4 дні навчання в одному приміщенні, слухав лекції, то зараз є можливість зробити це онлайн, вчитися у власному темпі. А вже після, маючи базові знання, приїхати на живу зустріч, щоб познайомитися з іншими і попрактикуватися.


Багато дітей хочуть стати пластунами, але для них не вистачає виховників. Долучайся до Пласту і набирай свій гурток, ми потребуємо тебе:


Також у листопаді ми почали підготовку таборів на зимовий період за кордоном, тому що через повномасштабне вторгнення росії багато звичних для нас місць таборування в Україні стали недоступними або небезпечними.

Для дітей, які залишилися в країні, це буде чудова можливість побути в безпечному місці, здобути практичні навички.

А для тих, хто був змушений виїхати, це буде шансом повернути хоча б частинку “нормальності” до їхнього життя і зустрітися з друзями.

Відкривши пластовий рік у жовтні, осередки по всій Україні цього місяця активно взялися за проходження пластової програми. У різних містах та селах відбувалися заняття, вишколи, змагання. Іноді навіть у бомбосховищах або при свічках.

Сходини, Бучач
Вишкіл з надання домедичної допомоги, Васильків
Сходини про історію куреня, Кривий Ріг
Сходини про сортування і переробку сміття, Дніпро
Змагання з орієнтування, Кам’янець-Подільський
Сходини, Калуш

Також пластуни в листопаді вшановували пам’ять жертв Голодомору 1932–33 років: запалювали свічки, молилися, обговорювали історію України.

Вистава на згадку про Голодомор, Миколаїв (Львівська область)
Покладання свічок біля пам’ятника жертвам Голодомору, Самбір

На жаль, у нашій історії є не одна страшна сторінка. Але попри всі випробування ми будемо боротися і вистоїмо.

Дякуємо всім пластунам, нашим партнерам, кожному і кожній, хто надсилає свій донат. Разом ми зможемо перемогти!

Поділитися

Схожi новини