Двадцять перший Крайовий вишкільний табір пройшов з 9 по 22 серпня в урочищі Остодір поблизу с. Кузьминець (Рожнятівський район, Івано-Франківської обл.). Табір – обов’язкова умова для здобуття найвищих пластових ступенів – вірлиці та скоба.
«Крайовий вишкільний табір щороку відрізняється від попереднього – не лише програмою, а й учасниками. Цього року до нас вперше в історії КВТ (Крайового вишкільного табору – ред.) приїхала більшість хлопців та дівчат, народжених у новому тисячолітті. Це покоління інакше мислить, потребує інакшого підходу й подання інформації, ніж ті, хто приїжджали на КВТ десять років тому. Їм замало звичних таборових робіт, мандрівок та однієї дискусії про провідництво. Саме тому з року в рік ми насичуємо табір новими, актуальними точками програми. Сподіваюся, учасники табору залишилися задоволені. Бо організатори КВТ дуже захоплені учасниками», – ділиться враженнями комендант Крайового вишкільного табору ст. пл. вірл. Оксана Липова, Ls.
Учасників табору заздалегідь поділили на 8 гуртків та два підтабори. Щодня кожен підтабір мав діловодів з-поміж учасників – черговий гурток обирав бунчужного та писаря, а головний провід визначав кухарів прийомів їжі. Таким чином, кожен юнак та юначка змогли продемонструвати свій рівень провідництва в різних сферах. Найкращих бунчужних, писарів, кухарів та гурткових вирізняли у ранкових наказах.
Цього року однією з особливостей КВТ став цикл гутірок-дискусій з проектного менеджменту. Зокрема, учасники табору слухали й говорили про цілі і підготовку проектів, керування проектами та їх просування у медіа, потенційні ризики та загрози проектів тощо. На прикладі своїх проектів майбутні вірлиці та скоби змогли проаналізувати помилки, щоб в майбутньому їх уникати. Учасники представляли проекти у два етапи – гуртковий та загальний. Журі з проводу оцінювали проект за кількома критеріями, зокрема, обсягом роботи, користю, актуальністю тощо. Найкращим виявився проект Дмитра Сойки з куреня ч. 69 ім. Б. Хмельницького – Виготовлення та продаж печива на потреби Фонду розвитку Пласту у Львові з перспективами розширення.
Невід’ємною частиною табору є здача вмілості «Три пера». З понад 26-ти охочих здати вмілість фінально виконали всі вимоги лише 16 юнаків та юначок. Найкраще ж вимоги підкорилися Ганнусі Миськів з куреня ч. 18 ім. У Кравченко, котра, окрім обов’язкових вимог, потішила себе і провід саморобними ножем, сокирою та стравами з гарбуза.
Друга половина табору ознаменувалася мандрівкою Ґорґанами. Плануючи вийти на г. Малу Сивулю та г. Велику Сивулю, провідники спробували інший маршрут та врешті піднялися на г. Ігровець та г. Високу, що не зіпсувало вражень, а лише закарбувало спогади з диких і непрогрядних хащ і закутин, звідки Крайовий вишкільний табір шукав продовження стежки до хребта 😉
Табір пройшли 46 учасників з 48-ми. Всього один вислід «визначно», три «дуже добре» та п’ятнадцять «добре» – цифри свідчать, що розвідувачам та розвідувачкам є в чому вдосконалюватись. Зрештою, вдалою працею, гарним настроєм, піснями та веселими жартами учасники довели, що головне – не число посвідки, а бажання робити табір, оточення, Україну й світ кращим.
«КВТ – це табір вічної тусовки, де вдень ти працюєш і часом помиляєшся, а вночі до тебе приходить усвідомлення того, що треба переробити! Це веселі ватри і корисні й цікаві гутірки, це табір, на якому кожен з проводу готовий повторити ще раз, щоб ти зрозумів. Це твої нові та старі знайомі, які розуміють всі смішні й несмішні жарти. КВТ – це елітний табір, до якого доходять одиниці з сотень!», – зазначає першун Крайового вишкільного табору 2017 року Володимир Лесів з куреня ч. 99 ім. П. Скоропадського.
За посиланнями зможете знайти фото з табору та окремо із закриття КВТ.
писар Крайового вишкільного табору, ст. пл. скоб Максим Бадік, ЛЧ
Схожi новини
Проєкт Пласту і Міністерства молоді та спорту України для дітей
Детальніше
Діти на таборі в Іспанії зібрали більше 1000 євро на сухпайки для наших захисників
Детальніше
Рішення Про оголошення XVI Крайового Пластового З’їзду на лютий 2023 року та квоти делегатів
Детальніше
Завершили збірку на Базові потреби захисникам!
Детальніше
Табір для сеньйорів “ВиСоТа-2023”: деталі і зголошення
Детальніше