На Тернопільшині відбулись ІХ Всеукраїнські змагання із зимового мандрівництва «Снігохід 2020» - Пласт
EN

8 лютого пройшли вже дев’яті змагання “Снігохід 2020”, які проводяться з метою масового залучення молоді до спортивного туризму та краєзнавчої діяльності.

Захід відбувся з ініціативи та при підтримці Тернопільського Пласту і громадської організації Молодіжний Націоналістичний Конгрес.

І вже не перший рік на захід приїжджають учасники з різних куточків нашої держави, щоб перевірити свою волю та характер, а також побільше дізнатися про цікаві місця Тернопільщини.

Цього року тереном змагань площею близько 60 км2 була мальовнича місцевість на стику Галичини, Волині й Поділля. Учасниками змагань стали понад 180 активних людей із Київа, Львова, Тернополя, Житомира, Камянця-Подільського, Хмельницького, Вінниці, Чернігова, Батурина, Донецька, Івано-Франківська, Кропивницького, Маріуполя, Рівного, Бердичева, Чернівців, Миколаєва, Жовтих Вод, Зборова та багатьох інших містечок і сіл України.

Команди вирушили засніженим 60 кілометровим маршрутом у пошуках точок для заліку через села Мильно, Бліх, Дітківці, Мшанець, гору Гонтова, крізь лісові урочища Каменецької Дубини та Гострої Гори. У туристів була можливість вибрати одну з двох категорій: любителі (27 команд) чи професіонали (31 команда), відповідно на 45 чи 55 точок, включаючи 5 точок (контрольних пунктів) з технічними етапами – спуск дюльфером; етнографічна точка у традиційному українському житлі «Бабусина Хата» села Дітківці; перша допомога; стрільба з пневматичної гвинтівки та краєзнавча точка в шкільному історико-краєзнавчому музеї села Мильно.

Про значний рекреаційний потенціал краю свідчать численні культурні та природні пам’ятки, які мандрівники зустрічали на своєму шляху. Ця місцевість була свідком надзвичайно доленосних подій в історії нашої держави. Мабуть, це по особливому трепетно відчували змагуни зі всієї України, бо проходили героїчно-трагічними стежками Української Повстанської армії, яка у 1940-ві роки на своїй землі боролася проти большевицьких окупантів.

Переможцями стали такі команди. Категорія А (любителі): 1 місце – Де Сніг; 2 місце – Багнети; 3 місце поділили дві команди – Мамонти і Ямайка. Категорія Б (професіонали): 1 місце – Гоін Ап; 2 місце – Рарамурі; 3 місце – Братани.

Варто відзначити команду “Де Сніг”, які склали тернопільські пластуни – старший пластун Ігор Галашин із юнаками Костею Древетняком та Сашком Семенчуком, які змогли перемогли в заліку “любителі” (на фото)

Всі учасники змагань нагороджені пам’ятними медалями та сувенірами, а переможці – цінними призами. Але найголовніше, що здобули учасники змагу – море позитивних емоцій та неоціненний досвід. Бо гаслом зимових змагань з мандрівництва є такі слова: «Пробіжи, пройди або ж проповзи! Покажи, що ти можеш!».

«Пробігли 60 кілометрів по снігу за 8 годин. Побачили велику кількість пам’яток культури, місць слави українського народу. Дякую організаторам за чудовий старт!» – ділиться своїми враженнями цьогорічний учасник із Вінничини, переможець у категорії професіонали.

Відгуки про змагання пластунів з Рівного: «Закінчились пластові змагання з зимового мандрівництва «Снігохід». Це були цікавезні 35 кілометрів тернопільськими лісами. Радість, згуртованість, чудові краєвиди – це лише мала частина емоцій, які ми пережили. Дякую юнакам пластунам з 33 куреня імені Уласа Самчука за те, що зорганізувалися і за хороший похід. До наступних мандрів!».

“Моя маленька мрія здійснилася. Я взяла участь у Снігохід-2020. А сніг створив справжню зимову казку у лісі, і я отримала колосальне задоволення від мандрівки… Будь-які змагання – це виклик. Виклик собі, щоб перевірити свої сили, витривалість, знання з орієнтування на місцевості. Киньте собі виклик, і у вас додадуться сили. А сили – це впевненість. І, звісно, це перевірка стосунків, дружня підтримка. Адже, неважливо де ти, а важливо з ким! Тому “Снігохід” – реально класні зимові пригоди у колі друзів, які близькі по духу!”- ділиться своїми враженнями мандрівниця із Львівщини.

У наступному році «Снігохід» і надалі залучатиме українську молодь до спортивного туризму, популяризуватиме здоровий спосіб життя та активний відпочинок з метою пізнання рідного краю.

Поділитися

Схожi новини