Пам'ятка щодо заходів - Пласт
EN

Пам’ятка щодо проведення пластових заходів під час карантину

Під час проведення пластових занять, слід врахувати те, що відповідно до  підпункту 5 п. 3 КМ України від 20.05.2020 р. № 392 Київ (надалі – Постанова №392) на період дії карантину забороняється  проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів. Виключення стосується лише кінотеатрів.

Відповідно до п. 1 Постанови №392, карантин продовжено до 31 липня 2020 р, отже і обмеження діють до 31.07.2020. 

Щодо поняття “масовий захід”, то кількість осіб, присутність яких визначає захід як масовий, законодавством не встановлено. Отже є ризик того, що   особа, котра притягає до відповідальності відповідну особу, буде визначати таку кількість на власний розсуд.    

Водночас відповідно до абз. 6 п. 2 Постанови №392, Головним державним санітарним лікарем України розробляються та затверджуються протиепідемічні заходи, які визначають особливості провадження діяльності суб’єктами господарювання на період карантину.

Зокрема Головним державним санітарним лікарем України розроблено Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у деяких підприємствах, установах і організаціях молодіжної сфери та сфери національно-патріотичного виховання на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) від 20.06.2020 №37 (надалі –  Рекомендації №37). Відповідно до абз. 3 п. 5 Рекомендацій №37 Проведення заходів просто неба організовується відповідно до Тимчасових рекомендацій, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 06 червня 2020 року № 35 (надалі –  Рекомендації №35), з урахуванням цих Тимчасових рекомендацій.

Відповідно до п. 6. Рекомендацій №37, харчування під час проведення заходів організовується відповідно до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря від 02 червня 2020 року № 32 (надалі –  Рекомендації №32).

ВИСНОВОК:

Перед проведенням будь-якого пластового заходу, слід уважно вивчити та дотримуватись вимог:

  • Постанови №392, як нормативний акт, що встановлює загальні обмеження;
  • Рекомендацій №37, містить обмеження, що застосовуються до проведення пластових заходів загалом;
  • Рекомендацій №35, застосовуються у разі проведення заходів за межами приміщення;
  • Рекомендації №32, у разі організації харчування під час заходу.

Порушення рекомендацій тягне за собою застосування відповідних санкцій. 

Щодо питань, викладені у запит до юридичної служби повідомляємо наступне

ПИТАННЯ 1

В яких випадках на пластових заходах потрібно пластунам бути в масках (мандрівки в лісі, церемоніали (відкриття, закриття, пов’язування хусток), пластові сходини на вулиці і в приміщення тощо)?

ВІДПОВІДЬ

Відповідно до п.1 ч. 3 Постанови №392, абз. 2 п.4.  Рекомендації №35,  на період дії карантину забороняється перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно. Щодо перебування поза межами будівлі, у громадських місцях включно, такі обмеження не діють щодо учасників заходу. Для виховників, інструкторів тощо відповідно до п. 7 Рекомендації №35 має бути забезпечено наявність та використання масок, незалежно від перебування таких осіб у приміщенні чи поза ним. 

ВИСНОВОК:

Використання масок під час пластових заходів є обов’язковим у разі проведення таких заходів у громадських будинках і спорудах та у разі використання громадського транспорту для усіх без винятку. Поза межами таких об’єктів використання масок є обов’язковим лише для старших осіб, організаторів заходу. 


ПИТАННЯ 2

В яких випадках потрібно дотримуватись безпечної дистанції під час пластових акцій та занять (мандрівок, сходини, церемоніали, роблення селфі на телефон)? Для прикладу в садочках дистанція не прописана під час занять.

ВІДПОВІДЬ

Відповідно до встановлених Рекомендацій, організатори повинні уникати скупчення людей. Відповідно до абз. п. 2. Рекомендації №35, при вході та в місцях масового скупчення відвідувачів організовуються місця для обробки рук та наноситься тимчасове маркування для забезпечення дотримання дистанції не менше 1,5 метри. Пунктом 3 Рекомендації №32, під час організації харчування, біля місць потенційного скупчення людей повинно бути нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менше 1.5 м. Така сама дистанція передбачена для відвідувачів (учасників)  під час харчування, так згідно п. 11 Рекомендації №32 має зберігатись соціальна дистанція 1,5 м.

Пунктом 4 Рекомендацій №37 встановлено, при провадженні діяльності та проведенні заходів у приміщеннях, дозволяється одночасне перебування осіб з розрахунку не більше однієї особи на 5 квадратних метрів площі приміщення.

Загальна кількість осіб, що одночасно перебувають в окремій кімнаті/залі не повинно перевищувати більше 10 осіб (з урахуванням працівників закладу).

Перебування у приміщенні дозволяється виключно у захисній масці/респіраторі, що покривають рот і ніс.

Згідно п. 7 Рекомендації №37, на період карантину забороняється використання під час проведення заходів методів, що передбачають безпосередній фізичний контакт учасників.

ВИСНОВОК:

Під час пластового заходу має бути дотримано три обмеження:

  • одночасне у приміщенні можуть перебувати не більше 1-ї особи на 5 кв. м. площі приміщення;
  • така кількість у будь-якому разі не може перевищувати 10 осіб з урахуванням дорослих осіб (організатори, батьки тощо);
  • відстань між особами має становити не менше 1,5 метри.

ПИТАННЯ 3

 Які обов’язкові дії має зробити виховник/комендант під час проведення пластових заходів та акції для запобігання поширення коронавірусу?

ВІДПОВІДЬ

Чітко дотримуватись вказаних вище нормативних актів.

ПИТАННЯ 4

Які дії має зробити комендант, щоб заподіяти поширенню короновірусу під час проведення занять біля водойм?

ВІДПОВІДЬ

На момент складання відповіді, окремих рекомендацій щодо поводження на відкритих водоймах прийнято не було.

ВИСНОВКИ:

Під час проведення пластових заходів поблизу водойми, слід дотримуватись вказаних вище обмежень. У разі неможливості забезпечити вказані вище обмеження, слід утриматись від проведення таких пластових заходів.

ПИТАННЯ 5

Як пластунам розуміти, що їх регіон перейшов на інший рівень послаблення карантину або навпаки повернувся до підсилення карантину?

ВІДПОВІДЬ

Відповідно до абз.10 п. 4 Положення №392, рішення про посилення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (надалі – Комісія). Указані рішення, як правило, розміщуються на офіційних сторінках відповідного органу місцевого самоврядування. Наприклад, протоколи засідань Комісії розташовані на одній сторінці.

ПИТАННЯ 6.

Якщо місцева влада дає дозвіл на проведення пластових заходів або виступає співорганізатором таких акцій, що має комендант перевірити серед документів, щоб проводити акцію або які підстави він має мати, щоб проводити акцію.

ВІДПОВІДЬ

  1. Вивчити останню редакцію: постанови КМУ;  рекомендацій головного санітарного лікаря; протокол Комісії регіону де буде відбуватись захід.
  2. Провести інструктаж учасників та проводу з правил протиепідеміологічних заходів. 
  3. Забезпечити наявність засобів захисту для проводу та учасників.
  4. Забезпечити контроль дотримання протиепідеміологічних заходів учасниками та проводом.
  5. У разі порушення сторонніми учасниками заходу протиепідеміологічних заходів, усунути таке порушення, у разі неможливості усунути негайно покинути захід.

Дата відповіді: 06.07.2020

Поділитися

Схожi новини