Що робити, якщо непластун хоче потрапити на пластовий табір? «Вступити до Пласту!», – скажете ви і будете абсолютно праві!
Часто буває, коли у кінці весни, перед таборовим сезоном до виховників звертаються батьки дітей-непластунів із проханням взяти їх до пластового табору. Що робити у такому випадку? Більшість виховників пропонують таким батькам звернутися у вересні, на початку пластового року. І правильно роблять, бо брати на табір дитину, яка не знає пластових приписів і традицій, не має досвіду таборування у наметах є ризиковано, до того ж не факт, що така дитина врешті стане пластуном. Попри те табір є чи не найцікавішим елементом пластування, тобто тим, чим можна зацікавити найшвидше. Цю функцію виконують табори-«гайдашники» (так називають ознайомчі табори, від назви першого такого табору «Гайда до Пласту»), формат яких було розроблено ще у середині 90-х років. Саме такий табір цього літа організовує Фонд Начального Пластуна Л.Романкова (1997-2016) спільно із Одеською округою Пласту НСОУ та партнерами.
На таборі «Велика гра» його учасники дізнаються про те, що таке Пласт і чому скаутінг – це найефективніша методика виховання дітей, популярна у всьому світі. Хлопці і дівчата матимуть нагоду випробувати свої якості лідера, спробують себе в якості гурткового пластового гуртка, дізнаються про секрети пластового однострою, візьмуть участь в цікавих теренових іграх і спортивних змаганнях, навчаться розкладати намет і складати наплечник, орієнтуватися за компасом, сонцем і зірками, в’язати пластові вузли, правильно розвести багаття і, врешті-решт – апробують справжній пластовий впоряд! Діти будуть поділені на хлоп’ячий і дівочий курені, в кожному з яких буде по три-чотири гуртки. Кожен гурток матиме свою назву, гуртковий прапорець, щодня обиратиме гуртковий провід. Учасники табору під керівництвом досвідчених виховників протягом двох тижнів проходитимуть пластову програму: сходини, теренові і спортові ігри та змаги, мандрівки і ватри, складатимуть таборові проби учасника, розвідувача і скоба. Гасло табору – «Пізнай чар пластування!» І, звісно ж, усі вони добре відпочинуть на морі і візьмуть участь у пізнавальних мандрівках. В кінці табору кожен учасник отримає таборову посвідку, а найкращі – рекомендацію до Пласту.
Долучайтеся до «Великої гри»! Реєстрація тут
Контакти організаторів табору: (095) 67 68 345, (067) 524 77 11, (063) 531 83 51, е-mail: [email protected]t
P. S. До речі табір “Велика Гра” увійшов до ТОП-10 найцікавіших таборів на Чорному морі за версією порталу UKR.NET, який розмістив Топ-10 найцікавіших таборів на Чорному морі у Одеській області. На думку укладачів рейтингу табір характеризується цікавою, захоплюючою та пізнавальною програмою, професійними виховниками та гарними побутовими умовами для учасників.
ТОП-10 таборів складено на основі аналізу Інформаційної агенції “Одеса-медіа”.
Інформацію про виховний ознайомчий табір “Велика гра” також опублікував сайт Дитячі табори, а також на каналі Youtube.
Схожi новини
Проєкт Пласту і Міністерства молоді та спорту України для дітей
Детальніше
Пластуни та діти-переселенці розписували різдвяні пряники на Хмельниччині
Детальніше
Звіт про пластові табори 2023: скільки, де і хто
Детальніше
Пластуни взяли участь в офіційній передачі Вифлеємського вогню в Австрії: Вогонь у дорозі до України
Детальніше
Як завдяки Nova Ukraine 257 пластунів отримали пластові стипендії, щоб потаборувати цього літа
Детальніше