З 31 березня по 2 квітня у Львові відбувався крайовий вишкіл виховників ч. 161. Протягом трьох днів 30 учасників з Львівської області, Закарпаття, Вінниці дізнавалися більше про пластову виховну методу. Професійні інструктори з усієї України (Львів, Київ, Тернопіль, Івано-Франківськ) ділилися своїм виховницьким досвідом з майбутніми наставниками пластових гуртків.
Тридцять годин інтерактиву, інструктажів, ігор та роботи в команді очікувало учасників вишколу. Вони говорили стратегію розвитку Пласту, мету організації, економічне виховання, різницю між уладами УПЮ та УПН. Слухали гутірки про співпрацю з батьками, інтерактивні методи роботи з дітьми. Крім того, розглядали різноманітні форми занять, які можна проводити на сходинах гуртка. Мова йшла також про правильну комунікацію, вміння виховати справжніх лідерів. Дискутували про роль виховника, його ідеальні риси, про статеве дозрівання юнацтва. У програмі були й звичні всім теми про структуру організації, програму УПЮ, однострій та впоряд. Цікаво, що піднімали питання виховництва на відстані. Тема є актуальною для малих станиць, виховники, яких виїжджають вчитися до обласних центрів, і не мають змоги часто бачитися зі своїми гуртками.
Після насичених лекцій, дискусій, роботи над завданнями, учасники відпочивали на театралізованій екскурсії нічним Львовом. Вуличка за вуличкою відкривали для себе незнані місця старого міста.
Більшість відвідувачів вишколу пластуни прихильники, які зовсім недавно долучилися до Пласту. Однак, виявили неабияке бажання детально познайомитися з пластовою методою, правильно виховувати своє юнацтво, за всіма правилами Пласту, враховуючи всі поради досвідчених інструкторів.
Вишкіл пройшов на ура. Приніс чимало корисної інформації, нових знайомств, незабутніх емоцій. Більше скажуть відгуки самих учасників.
Олеся Г. так пише у своєму листі-подяки:
«Сьогодні готувалася до перших сходин після вишколу, і вже зараз відчуваю, що вони будуть зовсім іншими для мене, не схожими на всі попередні. Багато в чому завдяки знанням, котрі я отримала на КВВ 161, порадам інструкторів та спілкуванню з друзями по вишколу. Але найбільше тому, що пройшовши вишкіл змогла зрозуміти: стаючи виховником, я долучаюся до справді гідної справи, до століттям сформованої мудрості – як виховати справжню людину. Для мене це дуже важливо. Без перебільшення, ці три дні дали мені і, я переконана усім іншим учасникам, впевненість у собі, у правильності власного вибору, а також ті необхідні знання і навички, без яких неможлива робота виховника. Пласт – це не просто велика гра, Пласт – це велика мета, котра може допомогти багатьом дітям знайти своє місце у житті. Саме тому я обираю цю велику гру, щоб наші діти мали і мету, і майбутнє».
Організатори вишколу щиро вдячні всім інструкторам, що знайшли час, і взяли участь у тренінгу. Висловлюють подяку за фінансову допомогу в проведені заходу Українській Галицькій Асамблеї та Департаменту внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА.
Схожi новини
Молодіжна організація “Пласт – Національна Скаутська Організація України” за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізовує проєкт «Наметові табори для молоді «Загартовані духом, збагачені досвідом»».
Детальніше
Молодіжна організація “Пласт – Національна Скаутська Організація України” за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізувала проєкт «Наметові табори для молоді «Загартовані духом,збагачені досвідом»»..
Детальніше
Запрошуємо на літній пластовий табір!
Детальніше
Молодіжна організація “Пласт – Національна Скаутська Організація України” за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізовує проєкт «Наметові табори для молоді «Загартовані духом,збагачені досвідом»».
Детальніше
Ланцюг єдності пташат
Детальніше