З 6 по 9 травня на о. Хортиця відбулося Свято Весни Сєверодонецької та Краматорської станиць. Цьогорічне свято вдалося провести на славнозвісній землі наших пращурів. Завітавши на Запорізьку Січ, юнаки та юначки зі сходу (40 юнаків та юначок, 10 проводу, 3 гостей) змогли надихнутися звитягами наших пращурів та ознайомитись з їхнім побутом.
Юнаки мріяли про Свято весни на Хортиці вже 2 роки. Написали проект в Луганський центр молодіжних ініціатив і соціальних досліджень і отримали гроші на 60 відсотків проекту. Єдине місце де можливо стати на Хортиці – це мальовничий так званий «Туристичний пляж». На ньому займаються скелелазінням. На цьому місці не має дрів та води. Тільки Дніпро та скелі. Тому юнацтво заготовило та везло воду та дрова. Пластун братерський та доброзичливий. 5 годин дороги були корисними через цікаві розповіді нового станичного м. Краматорськ Максима Потапчука, який багато працює в соціальних проектах. Він розповів дітям про цікаві екологічні проекти в м. Красногорівка Донецької області, яка постійно під обстрілами.
Цікаві зустрічі були і на початку мандрівки. В Запоріжжі є невеличкий пластовий осередок. Станиця Сєвєродонецьк познайомилась зі станичним Ярославом Мотричем. Приїхала пані Ольга, яка планує відкриття пластового осередку в м. Мелітополь Запорізької області. Для неї Свято Весни стало корисним досвідом.
Заздалегідь юнацтво вивчало мапу Хортиці і планували маршрути та екскурсії. Були написані листи в Національний заповідник Хортиця. Нас добре зустріли і надали на 2 дні гарного екскурсовода, яка показала всі закутки о. Хортиця. Ми побували на «Запоріжської Січі». В ході екскурсії вони змогли провести паралелі в козацьких діловодствах та пластових, згадати видатних гетьманів та помилки, що призвели до знищення козацтва. Трохи поблукали по давніми стежками острова.
Також було відвідане Скіфський стан з стародавніми курганами. Виглядає як старовинний Стоухендж або сад з каміння. Всі мандрівки проходили по дендропарку, в якому ростуть величезні дуби.
На Хортиці ми познайомились і з людьми інших релігій – язичниками, які поклоняються Перуну та будистами. Біля наший стоянки є духовний центр зі Ступою, де поховані останки справжнього лами.
Кожен день був насичений та пізнавальний. А ввечері завдяки ст. пл. Ковальчук Ілоні, ЧМаки буди цікаві ватри. Перша ватра знайомств, друга була присвячена українському фольклору. Цікава сучасна версія солом’яного бичка прозвучала від пл.уч. Кудінова Ігора (станиці Краматорськ). І він отримав звання «Казкар Хортиці». На підсумковій ватрі було проведено конкурс на Гетьмана та Гетьманівну, ними стали пл. прих. Асеєв Тимур, та Коміссарова Юліана. На конкурсі виступали пари з кожного гуртка.
Але «Шрам» (ст. пл. прих. Асєєв Тимур) став справжнім Гетьманом. Це була не єдина подія в його житті на Хортиці. Асєєв Тимур та Добрянська Поліна прийняли присягу на вірність Богові і Україні.
Земля козацька надихнула юнацтво і старшопластунство на нові проекти в своїх непростих для пластування регіонах.
Насичені козацьким духом всі роз’їхались по домівках в очікуванні таборового літа.
Писар ст. пл. Юрій Зіланов
Комендант пл. сеньйор праці Неля Ковальчук, Гр
Схожi новини
Молодіжна організація “Пласт – Національна Скаутська Організація України” за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізовує проєкт «Наметові табори для молоді «Загартовані духом,збагачені досвідом»».
Детальніше
Запрошуємо на літній пластовий табір!
Детальніше
Молодіжна організація “Пласт – Національна Скаутська Організація України” за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізовує проєкт «Наметові табори для молоді «Загартовані духом, збагачені досвідом»».
Детальніше
Молодіжна організація “Пласт – Національна Скаутська Організація України” за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізувала проєкт «Наметові табори для молоді «Загартовані духом,збагачені досвідом»»..
Детальніше
Ланцюг єдності пташат
Детальніше