В місті Яремчі 24 червня-02 липня 2017 р. Б. відбувся новацько-пташачий табір “Ну й гарно все придумав Бог. Мета табору – допомогти дітям ближче познайомитись з створенням світу, Божими заповідями, зрозуміти, як у світі все гарно придумано Богом. Першого дня діти знайомились, вигадували назви роям, а пташата з батьками – крилам, майстрували прапори та тотеми. На вечірньому вогнику всі презентували свої назви, співали пісень та інсценізували вірш Галини Кирпи «Ну й гарно все придумав Бог».
Наступні сім днів були присвячені створенню світу, адже стільки ж часу на це пішло Богу. Щодня пластунам розказували, що ж кожного дня Бог подарував цьому світу, а щоб краще запам’яталось – діти мали цікаві майстерки. Обов’язково в програмі дня була мандрівка, щодня інша і цікава, зі співами в дорозі. Хтозна кому, яка прогулянка запам’яталась найбільше, адже кожна біла інакша і по-своєму особлива. На річці діти досхочу наспівались з виховницею Галею Шовкопляс, а у лісі збирали шишки та мали майстер-клас танців від бунчужного Андрія Болехівського. В музеї Карпатського національного природного парку для пластунів була організована екскурсія. Зустріч з оленями та кабанами відбулась у вольєрному господарстві. Найдовшою була мандрівка на Скелі Довбуша, де діти набігались по камінню, їли чорниці, а також збирали пластикові кришечки від пляшок, адже це був екологічний день. Цього ж дня і почалось сортування сміття на таборі та майстерки іграшок з пластикових стаканчиків, прикрас з лотків від яєць. Звісно не обійшлось без мандрівки до Яремчанського водоспаду, яка відбулась на 7 день, найпростіша прогулянка, адже цього дня Бог відпочивав.
Щодня новаки та пташата мали ройові та ланкові вмілості, та отримували досвід пластового таборування. Виховники Андрій Курілкін, Андрій Фелезюк, Роман Андрусяк вчили розкладати намети та знайомили з пальником, розпалювали багаття разом з дітьми. Виховниці Оля Сухоребська, Галя Шовкопляс, Оксана Смірнова, Наталя Шуляр, Оля Келавець, Надя Горічок зазвичай проводили мистецькі вмілості. Пташатам (дітям до 6-ти років) допомагали батьки.
На пообідні тиші пластуни писали листи, готувалися до вечірньої програми. Після підвечірка був час для Бога, де пластовий приятель Андрій Сохан розповідав дітям про десять Божих заповідей.
Для батьків пташат теж була програма та завдання, і вони самі себе точкували щодня ( за позитивне мислення, життєрадісність, відвідування майстерок разом з дітьми тощо). Одним цікавим пунктом точкування був “година без дітей” – це час для мами чи тата зробити щось для тільки для себе.
По неділях обов’язково разом відвідували службу Божу.
За табір новаки та пташата вивчили багато нових пісень, познайомились ближче та отримали нових друзів. Ці 9 днів дали дітям можливість творити та проявляти себе, пізнавати світ навколо та Бога. Дехто в останній день табору тільки став пташам та отримав білу хусточку, дехто ж перейшов в новацтво, та наступного року почне самостійне таборування без батьків.
Табір “Ну й гарно все придумав Бог ” – це час, завдяки якому новаки отримали навики, які зможуть використовувати і вдома, вчити інших; місце, де кожен міг змінюватись і рости, вдосконалюватись та ставати кращим, а батьки мали змогу краще пізнати своїх дітей, спостерігати за ними в товаристві.
Організаторами табору виступив підготовчий курінь УСП та 30-й курінь УПС «Блискавки».
Схожi новини
Молодіжна організація “Пласт – Національна Скаутська Організація України” за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізовує проєкт «Наметові табори для молоді «Загартовані духом, збагачені досвідом»».
Детальніше
Запрошуємо на літній пластовий табір!
Детальніше
Молодіжна організація “Пласт – Національна Скаутська Організація України” за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізувала проєкт «Наметові табори для молоді «Загартовані духом,збагачені досвідом»»..
Детальніше
Молодіжна організація “Пласт – Національна Скаутська Організація України” за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізовує проєкт «Наметові табори для молоді «Загартовані духом,збагачені досвідом»».
Детальніше
Ланцюг єдності пташат
Детальніше