Ironman – один із найбільших спортивних викликів у світі. Ці змагання, організовані Світовою корпорацією тріатлону, складаються з трьох послідовних етапів – заплив 3,86 км, велогонка 180,25 км, марафонський забіг 42,195 км. Перший “айронмен” відбувся 1978 року на Гаваях, і відтоді регулярно проходить по всьому світу.
Львівський пластун Володимир Мисак взяв участь в Ironman, що проходив 13 серпня в німецькому Гамбурзі. Він став першим пластуном, який здобув звання “айронмена”.
– Як уперше виникла ідея взяти участь в Ironman?
Я дізнався про такі змагання 4 роки тому. На той час я вже трохи бігав, велосипед використовував як транспорт і міг так-сяк плисти брасом (“жабкою”), така дистанція виглядала нереальною для мене, але це було класним викликом. І оскільки я люблю в житті виклики, додав собі в список мрій бажання фінішувати Айронмен.
– Опиши свою підготовку.
Протягом перших трьох років я не готувався цільово до Айронмен, але продовжував бігати, інколи плавав, ставив інші цілі – пробіг двічі марафон, більше десяти півмарафонів. У 2016 році з друзями двічі перемогли в забігах з перешкодами (Race Nation – ред.), займався скелелазінням та іншими спортивними активностями.
У кінці 2016 року мрія про статус Айронмена перетворилась в чітку ціль і з грудня я почав повноцінну підготовку. Це було 8 тренувань щотижня з поступовим нарощенням об’ємів, роботою над технікою у кожній із дисциплін. Окрім плавання, їзди на велосипеді та бігу, зусиль, часу та тренування потребували:
- вибір, купівля, тестування спорядження;
- проходження транзитних зон (місце, де спортсмени переодягаються з плавання на велосипед, а потім з велосипеду на біг);
- система харчування під час самих тренувань;
- самоосвіта;
- мотивація;
- впевненість в собі (для проходження важких тренувань і дистанцій);
- спосіб життя (правильне харчування, сон, гідратація);
- дисципліна і тайм-менеджмент.
Основними проміжними цілями були:
- півмарафон у Львові у квітні;
- HalfIronman-дистанція в Чорногорії у травні;
- 150 км на велосипеді і комбіноване тренування 120 км вело + 20 км біг;
Звичайно, в ході підготовки були важкі і легкі тижні, звичайні тренування чергувались з інтервальними, були включені елементи щоденного і щотижневого відновлення. Відновлення включає достатню тривалість і якість сну, щотижневу баню та масаж, наявність легких, відновлювальних тренувань і легких тренувальних тижнів із зменшеним обсягом та інтенсивністю тренувань
– Що тебе мотивувало в період підготовки?
Бажання досягнути поставлену ціль – найбільша мотивація. Повна підтримка і допомога дружини робили можливим та комфортним процес тренувань. Звичайно, проміжні цілі і задоволення від досягнутого прогресу також додавали мотивації.
– Які були труднощі в підготовці?
Потрібно чітко розуміти, що досягнення такої цілі, окрім великої кількості часових, емоційних, фінансових ресурсів вимагає реально перебудови ритму і способу життя. Замість слова “труднощі”, я б сказав “виклики”. Звичайно, при подоланні великих викликів отримуєш велику сатисфакцію 😊
Найважчим моментом при підготовці був період пікових навантажень, коли обсяг чистого тренувального часу доходив до 20 годин, тренування стали максимально тривалими, поєднувати такий графік з роботою та особистим життям, звичайно, було непросто.
– Як вплинуло на твої спортивні досягнення пластування?
Пласт докорінно вплинув на усі сфери життя, і особливо – на розуміння важливості здорового способу життя. Повна відмова від алкоголю та тютюну, постійна спортивна активність і відповідне оточення стали дуже сильною базою для формування способу життя та дуже допомогли підтримувати себе у формі.
Також, завдяки Пласту, у нас є велике коло зацікавлених у спорті людей: ми обмінюємось інформацією, разом тренуємось, беремо участь у змаганнях. Пластуни, які активно займаються спортом, створили Plast Crew – бренд, який гарно презентує нас як назовні, так і всередині Пласту. Адже люди ззовні розуміють, що ми пластуни, а серед пластунів згадка про Plast Crew мотивує згадати про 12-ту точку Пластового Закону “Пластун дбає про своє здоров’я”. Багато людей вмотивовуються і також долучаються до занять спортом.
– Чи є вже наступна ціль, новий виклик?
У людей, які орієнтуються на досягнення, є одна біда – вже не можеш зупинитись і ставиш все важчі і важчі цілі, але точно треба мати розумний баланс. Зараз більшої цілі за Айронмен немає, думаю, найближчі кілька років я вернусь у попередній режим з концентрацією на бігові дистанції, але відчуваю, що цим Айронменом великі виклики не закінчаться 😊
– Коли хтось в твоєму оточенні каже, що планує взяти участь в Ironman, яка перша думка виникає?
Ми з двома друзями разом почали тренуватись до Айронмену, тож щодня обмінювались інформацією і принаймні раз в тиждень зустрічались, допомагали один одному. Це насправді виявилось дуже корисною практикою. Іншим друзям і знайомим рекомендую в першу чергу скласти загальний план підготовки і починати комбінувати всі три дисципліни одразу, стратегія “спершу біг, а потім додам вело, а ще згодом плавання” – програшна.
– Чи задоволений результатами змагань?
Моєю ціллю мінімум був фініш в межах ліміту часу (15 год 50 хв), оптимальним результатом очікував фініш в межах 12 годин, вдалось досягнути цієї цілі, тож, я більш, ніж задоволений – я щасливий 😊
– Чи не виникало думки зійти з дистанції?
Дивно, але це чи не єдиний раз, коли такої думки не виникло жодного разу за дистанцію, такого сценарію я ніяк не розглядав. Насправді, свою роль зіграла правильно побудована тактика проходження траси, на 70-80% зусиль і з відпрацьованою системою харчування та гідратації, що дало гарні показники темпу, але не виснажило організм і, по суті, я фінішував більш-менш свіжим, а не в муках, як це часто буває і бувало, зокрема, і в мене.
– Яку роль відігравала дружина в процесі підготовки?
Роль дружини в процесі підготовки була ключовою, кажуть, що тріатлон – це сімейний спорт, і це правда. Маючи надійну підтримку, все проходило набагато краще. Часом, дружина була партнером по бігових тренуваннях. Бувало, що ми планували поїздку в Трускавець, чи на Пилипець, то поєднували з тренуванням – я виїжджав на велосипеді, а дружина на авто, коли було необхідно – поповнювала запаси води та ізотоніка. Бувало, що на довге бігове тренування дружина виходила з книжкою в парк і подавала по необхідності воду та харчування. Додатково мотивувала, коли опускався моральний дух. Неоціненною була підтримка під час самих змагань. Маємо історію з Чорногорії – там я загубив гелі (харчування з великим вмістом цукру, по формі – як тюбик зубної пасти, по консистенції – як рідке варення підчас велоетапу). Христя знайшла невідомо як гелі і поповнила мої запаси, тепер до медальки з цієї дистанції приклеєна упаковка з того гелю, що для нас є символом її неймовірної підтримки. Загалом, вважаю, що Айронмен – це не моє досягнення, а наше спільне. Христя доклала до досягнення цієї цілі точно не менше зусиль, і я їй неймовірно вдячний за таку підтримку та допомогу.
Фото з facebook-сторінки Володимира Мисака
Частина тексту вже публікувалася на сторінці Be Fit In Ua (автор – Петро Холявчук)
ст. пл. скоб Володимир Мисак, ОЗО — чемпіон світу зі стратегічного менеджменту (перемога у складі команди S.T.O.R.M. у фіналі GMC International Final 2010). Володимир Мисак здобув вищу освіту в НУ “Львівська політехніка” за спеціальністю “Логістика”. У 2007 році, ще студентом, розпочав кар’єру в міжнародній компанії Procter&Gamble в якості стажера у відділі логістики. Протягом 2010-2016 років працював регіональним менеджером в L’Oreal, у 2016 році перейшов у ІТ-сферу, і продовжує кар’єру в SoftServe Smart Solutions на посаді Sales and Business Development Manager. Прийшов у Пласт в 2001 році – в курінь ім. Князя Лева, у 2003 році разом з гуртком взяв участь у створенні нового куреня ім. Богдана Хмельницького, де продовжив пластування. У старшопластунстві долучився до куреня Орден Залізної Остроги. Був юнацьким виховником, у різні роки був членом станичного проводу та Суду Чести станиці Львів.
Схожi новини
Зібрати 10 000 доларів для Пласту в пам’ять про батька. Інтерв’ю з Тарасом Ференцевичем
Детальніше
Думка освітнян: чим Пласт корисний для дітей?
Детальніше
Чому вам варто купити “усвідомлену” вишиванку ручної роботи?
Детальніше
Невеликі щомісячні внески на розвиток Пласту творять великі зміни. Інтерв’ю з Олею Герус.
Детальніше
УАЛ: цінності, менторство, вишколи — що об'єднує Пласт та Українську академію лідерства?
Детальніше