Триває 40 день нашої боротьби за перемогу.
Підводимо підсумки останніх десяти днів – щоб щиро подякувати одне одному, і ще раз нагадати які ми сильні, коли єдині.
1. Захищаємо тих, хто захищає нас
Разом нам вдалось доправити допомогу в Ніжин, Ізюм, Авдіївку, Запоріжжя, Одесу, Київ, Хмельницький, Рівне та інші міста, де наші захисники того потребують.
Дякуємо Вам! Це ж ваші внески дозволити війським із цих міст отримати свої: тепловізори, бронежилети, розгрузки, медичні наплічники, дрони, термухи, наколінники з налокітниками — і ще безліч потреб, які мають захисники, щоб захищати нас.
Потужний тил в парі з нашими захисниками вже зберегли сотні життів та відвоювали кілометри нашої Батьківщини – ми мусимо боротись далі.
Географія виконаних запитів та більш детальний звіт нашої роботи дивіться в інфографіці нижче:
Завдяки вашій допомозі нам вдалося майже закрити “потребу у захисті” та оплатити броню, щоб захистити 463 військових. А також ми спільно зібрали вже достатню суму, щоб щоб придбати нашим хлопцям та дівчатам прилади нічного бачення та дрони — і цим самим закрити “потребу бачити ворога”.
Дякуємо кожному з вас, хто підтримав Пласт, також дякуємо EUACI, United Help Ukraine, БрізоІТ! Завдяки вам ми можемо рухатися далі та залучати кошти на медикаменти, рації та автомобілі. Бо ми знаємо, що наші захисники у безпеці!
Розкажемо про захисників, які отримали вашу допомогу нещодавно
От 128-ма бригада попросила допомогти їм пильнувати загарбників. Тож ми зібрали ім тепловізор, прилад нічного бачення, а на додачу наколінники, налокітники, тактичні окуляри і рукавиці, ліхтарі і ножі — і відправили на підсилення. Сподіваємося, тепер вони будуть влучати точно в ціль.
А ще наш захисник Олександр отримав омріяну пару берців 50-го розміру, яку довго не могли знайти в місцевих магазинах. Наші кремезні козаки не залишать ворогу жодних шансів!
Та ще 3492 захисники очікують на нашу з вами допомогу. Для того, аби вони мали змогу чути одне одного, захиститись та найважливішим є зберегти життя — ми повинні їх підтримати.
Ми хочемо, щоб кожен міг перевірити, куди Пласт спрямовує кошти благодійників. Тож підготували таблицю усіх військових закупівель, які ми проводили завдяки вам! Ми будемо оновлювати її щодня!
2. Гуманітарно підтримуємо громади та військових
Від першого дня і до сьогодні понад 40 пластових штабів по всій Україні працюють, щоб доставляти речі першої необхідності в гарячі точки. Нам допомагають друзі по всьому світу – збирають і надсилають допомогу, а волонтери у штабах дбають, щоб вона потрапила туди, де найбільш потрібна.
Згадаємо тут деякі штаби та їх результати.
Кути
Пластуни з містечка Кути на Франківщині, у якому мешкає 4 тисячі людей, змогли зібрати і відправити 2,5 тонни допомоги у Авдіївку та Харків (це по 625 кг на мешканця 🙂 Тільки макаронів зібрали 147 кілограмів! Великою кількістю підтримки вони завдячують нашим польським друзям скаутам.
Крім харчів, пластуни передали у зону бойових дій ліки, одяг та засоби гігієни. А також допомогу захисникам: розгрузки, наколінники, футболки, балаклави та 20 маскувальних сіток.
Щоб збирати кошти на речі для військових, юнацтво і новацтво станиці організувало пластовий заробіток – влаштовує ярмарки по вихідним, збирає пожертви церкви та жителів міста, а також залучили кошти, які залишились з пластової коляди.
Крім того, в Кутах прийняли 85 внутрішньо переміщених осіб. І щоб нічого не турбувало їх спокійний сон (під захистом ЗСУ), пластуни знайшли їм 41 ортопедичний матрац!
Одеса
Пластовий штаб в Одесі забезпечив комфортний сон для 1500 захисників – надавши їм спальники і надувні килимки, каремати, а також більше 1000 ковдр. І щоб бійці були в теплі не лише вночі, а і вдень, пластуни Одеси знайшли для них 500 комплектів термобілизни і 1000 пар шкарпеток.
Пластуни відправили десятки ящиків твердого мила, шампунів, гелів для душу, дитячого харчування (400+ кг). А також точково аптечки, ліхтарі, рюкзаки.
Допомога поїхала до морських піхотинців, бійців тероборони, нацполіції та Української Добровольчої Армії.
Львів
Найбільший пластовий центр гуманітарної допомоги тільки за цей тиждень передав 165 тонн гуманітарної допомоги! Щоб працювати у такому масштабі, львівський Штаб об’єднав більше 1000 волонтерів. Ця велика команда збирає та сортує гуманітарку, налаштовує логістику, замовляє все, що потрібно.
Детальніше дивіться на інфографіці:
3. Готуємо нове покоління розбудовувати Україну після перемоги
За 40 днів протистояння, майже 50% виховних частин Пласту відновили роботу. Більшість дітей та виховників зустрічаються онлайн, але значна частина бачаться вживу – разом волонтерять, в’яжуть сітки.
Загалом на сьогодні 68 частин продовжують пластові заняття, і деякі активно залучають до них дітей внутрішньо переміщених осіб. У цей складний період важливо створити умови для адаптації дітей, щоб вони продовжили розвиток та повернулись ще сильнішими.
Зараз триває розробка спеціальних 10 сходин в часі війни, які допоможуть дітям адаптуватись до військового часу. Команда Національного штабу готує методички сходин для різних вікових категорій – від найменших пташат до юнаків. Складові програми будуть включати Психологічну, Медичну, Безпекову і Практичну адаптацію.
Тим часом в Ужгороді, де пластуни повернулись до занять з підсиленням з Києва та Броварів, юнацтво вже встигло сходити у першу в цьому році мандрівку.
“Ми йшли через сніг, воду, болото, вогонь, терня, кущі, дерева, зарослі. Для юнаків ця мандрівка стала дійсно великою перемогою, бо екстремальні умови ламають нас, у першу чергу психологічно, але хлопці не здалися, а пройшли до кінця, не зважаючи на повну темряву у лісі, – розповідає Іштван, провідник юнаків та зв’язковий куреня, і додає: Дякую крутим юнакам, які багато зробили у плані підготовки, тішуся, що вже мені приходиться готувати менше”.
Нижче ловіть фото-звіт з їхньої пригоди:
Продовжуємо працювати заради перемоги,
Слава Україні та СКОБ!
Схожi новини
Проєкт Пласту і Міністерства молоді та спорту України для дітей: спортивні ігри
Детальніше
Робимо все, що в наших силах: підсумки 2022 року
Детальніше
Наші ПНБ вже допомагають хлопцям на передовій
Детальніше
Звіт за 9 місяців. Народження нової нації
Детальніше
“Я вчила свою хост-сестру української”: діти військових та ВПО на таборі в Німеччині
Детальніше