Антарктида, Канада, Ізраїль - де голосують пластуни - Пласт
EN

Торонто, Гаага, Тель-Авів, Дубаї, Париж, полярна станція “Академік Вернадський” – неповний перелік місць, де пластуни взяли участь у президентських виборах поза межами України. Уже в цю неділю більшість із них знову піде на дільниці, щоб скористатися своїм правом голосу вже в другому турі виборів президента. Цьому в багатьох випадках передували клопоти з документами, а інколи й години добирання.

Ми поспілкувалися з кількома пластунами, які голосували не в Україні, щоб ще раз нагадати всім читачам про важливість волевиявлення на виборах. Якщо комусь із вас раптом ліньки піти на дільницю у своєму районі – погляньте на Віктора-Миколу, який проголосував за 17 тисяч кілометрів від своєї домівки.

Роман Тимоцко

Віктор-Микола Гаврилюк. Станція “Академік Вернадський”, Антарктида

Приємно що навіть за краєм світу ми змогли не бути байдужими та проявити свою громадянську позицію. Кабінку зробили зі столу, поставленого вертикально 🙂 А всі формальності були виконані. Ну, можливо, в одного-двох паспорт не перевіряли. Але так то всі показували, попри те що їх і так знають.

Прим.ред.: Явка склала 100% – 34 особи проголосували на антарктичній станції. Ця дільниця стала найоперативнішою з-поміж усіх дільниць світу – ЦВК отримала результати задовго до завершення роботи дільниці. 1 бюлетень зіпсовано (це робота не Віктора-Миколи).

Софія Юсипович. Торонто, Канада

Ішла голосувати з температурою, у двох светрах і шалику. Голосування у Торонто проходило в Українському консульстві. Процес пройшов надзвичайно швидко та привітно! Волонтери у вишиванках, усі вітаються, посміхаюся і чемно проводять з кімнати в кімнату. Пані дивувалися що «от Софійка народилася в Канаді, а все одно іде голосувати.» А як інакше?

Чесно, все як у Львові… принаймні з того що пам’ятаю. Бюлетень точно такий, як і в Україні, перевіряють паспорти пані з яскравим манікюром, все по-бренду. Різниця тільки в тому, що ідеш до консульства, а не за пропискою до дільниці.

Чому голосую? Аж з Канади? Бо треба. Тільки тому, що проживаю за межами України не означає, що моє буття стало менш українським. Все одно спостерігаю за політикою, новинами та розвитком подій як у Канаді, так і в Україні. Обидві країни, які часто між собою співпрацюють, надають мені право голосу – не можна цим нехтувати.

Килина Курочка, Іван Болєщук, Олена Бондар. Париж, Франція

Килина: Для мене усвідомлення того, що я громадянка своєї країни, нікуди не зникає, а в рази підсилюється, коли я закордоном. Додається також відповідальність як неофіційного представника України – більшість людей, яких я зустрічаю, вперше перетинаються з українкою. Питання про участь у президентських виборах взагалі не стояло – я прекрасно усвідомлюю, що як і кожен інший українець чи українка, я відповідальна за свій дім і його майбутнє.

Для того, щоб проголосувати закордоном, потрібно потратити трохи часу, але насправді цей час – здебільшого на добирання до консульства. Отримати право на голосування насправді доволі легко – стати на тимчасовий консульський облік або ж заповнити заяву заздалегідь. Я обрала перший варіант і вся процедура в консульстві зайняла максимум 10 хвилин. Це варто зробити, щоб потім не битися головою в стіну від докорів сумління, якщо щось піде не так.

Роксоляна Сидорська. Гаага, Нідерланди

Коли я дізналась, що півроку навчатимусь в Нідерландах, вибори стали одним з питань, які мене мучили – процес здавався логістично складним та незрозумілим. Консульство України – в Гаазі, а я наразі живу в Гронінгені, що на півночі – дорога займає десь 3 години поїздом. Перший виклик для мене та друзів по обміну – стати на консульський облік та подати документи туди в робочий день, адже пари ніхто не відміняв 😉

Єдиний вихідний у нас, як і в консульства, виявився четвер, але ми набрались сміливості і попросили нас прийняти! На таке прохання отримали схвальну відповідь. «Це ваше конституційне право і ми повинні забезпечити вам його використання» сказали нам по телефону. Ці слова стали вирішальними для нас – їдемо точно, адже ми маємо голос і мусимо його використати.

Для мене бути пластункою означає бути свідомою громадянкою. Жодні труднощі не можуть стати відмовкою щоб не прийти на вибори. Тричі прокататись в Гаагу – не проблема, а «маю багато справ» – не причина. Щоб мати чесну владу, треба бути чесними з собою.

Володимир Мисак. Тель-Авів, Ізраїль

Голосував разом з іншими учасниками навчального туру від LvBS (Львівська бізнес-школа), дуже дружелюбно все було організовано, без черг. Раді були побачити земляків так далеко від України.

Поділитися

Схожi новини