Скелелазіння –– один з напрямків, в якому можуть розвиватись діти в Пласті. Старші пластуни, які викладають скелелазіння дітям, запевняють –– це не просто спортивна підготовка, а також розвиток характеру та вміння орієнтуватись в різних життєвих обставинах.
Ми опитали пластових інструкторів з скелелазіння та склали перелік навичок, які можна здобути під час занять:
1. Вірити в себе та не здаватися
Іноді здається, що зробити наступний рух –– неможливо. Ти застряг на середині маршруту, пальці ось-ось розігнуться, нога не стане, зацеп надто високо і далеко. Але згодом ти розумієш, що страхівка надійна, і можна все ж спробувати. А що, як вийде? Ми не знаємо, де полягає наша межа. Скелелазіння –– це чудова можливість побачити і розширити свої межі. Всесвітньо відомі скелелази завжди стрибають “вище себе” та досягають неможливого на думку інших.
2. Пристосовуватись до обставин
Часто буває, що хорошої зачіпки немає. Тоді пробуєш різні варіанти –– один, другий, третій… Але жоден з них не подобається, жоден не здається підходящим. Тут постає вибір –– спуститися або лізти далі так, як є. Для нас він очевидний.
3. Турбуватися про безпеку
Як і в будь-якому спорті, в скелелазінні є правила безпеки. Завжди знайдуться ті, хто хотітиме лізти складні маршрути без страхівки або в погану погоду, пхати пальці в шлямбури, наступати на гаки і мріяти про щось своє під час страхування. Але це аж ніяк не вказує на крутість, а скоріше навпаки.
4. Довіряти друзям
Перед початком маршруту, ми завжди робимо партнер-чек –– перевірку партнерами одне одного. Чи замуфтований карабін, чи правильно зав’язана “вісімка”, чи не перекрутився страхувальний пристрій тощо. В парі важлива довіра –– як того, хто страхує, так і того, хто лізе. Без довіри командна робота неможлива.
5. Планувати
Ти маєш завчасно підготувати спорядження, детально “розкласти” маршрут та спланувати свої рухи на різних ділянках. Вміння планувати –– дуже корисна навичка для досягнення своїх цілей, не тільки в скелелазінні, а і в житті.
Спеціалізацією скелелазіння в Пласті опікуються курені “Ватага Бурлаків” та “Бунтарки”. Щороку вони організовують кілька вишколів, де учасники можуть вчитись скелелазінню та поліпшувати свої навички. Це –– “Колюмб”, на скельному масиві Дениші у Житомирській області, “Каменяр” на Скелях Довбуша та скельна частина КТВТ “Побурлакуємо світами”.
Крім скелелазіння, у Пласті є ще багато цікавих можливостей для розвитку. Дізнайтесь більше на нашій сторінці:
Автор: Анна Волохова
Журналістка Блогу на Пластовому Порталі
Схожi новини
Я хотіла, щоб Пласт допоміг виховати Людину з геном українця. А тут… табір “Код нації” (мама пластуна)
Детальніше
“Я вчила свою хост-сестру української”: діти військових та ВПО на таборі в Німеччині
Детальніше
Допоможи 2500 дітей з деокупованих і прифронтових територій потаборувати
Детальніше
Новий пластовий рік офіційно відкрили у всьому світі
Детальніше
“Як би не було важко, ще важче — нічого не робити”. Інтерв’ю з Оксаною Літинською
Детальніше